Нюанси заповнення податкової накладної

У березні 2012 р. наше підприємство здійснило передоплату за товар. Податкову накладну постачальник виписав у березні та передав у квітні. Її оформлено з порушенням вимог ст. 201 ПКУ. Податкова накладна не має бути включена до ЄРПН. У березні її не включено до податкового кредиту та не відображено у податковій декларації з ПДВ. Чи маю я [...]

Для отримання транспортних послуг ТТН є обов’язковою

Наше підприємство здійснює реалізацію поліграфічних матеріалів не власного виробництва. Доставляємо на склад покупця, що обумовлено у договорі. Вартість доставки включено до ціни товару. З цією метою наше підприємство орендує вантажний автомобіль за договором у фізичної особи. Щомісяця оренда підтверджується актом до договору, сплачується орендна плата. Податок з доходів такої фізособи утримується та перераховується до бюджету [...]

Облік акційного продажу товарів

Як у податковому обліку відображається продаж у магазині товару покупцям за 1 грн під час акції? Відповідно до пп. 153.2.1 та пп. 153.2.2 п. 153.2 ст. 153 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ) дохід, отриманий платником податку від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) пов’язаним особам, визначається відповідно до [...]

«Єдиноподатник-багатоверстатник»

Я бажаю провадити підприємницьку діяльність, у зв’язку з чим маю кілька запитань. 1. Які коди КВЕД я повинен зазначити, якщо планую зайнятися торгівлею непродовольчими товарами (засоби захисту рослин, насіння, добрива, саджанці тощо; заготівельна діяльність у лісному господарстві (ягоди, гриби), інтернет-торгівлею товарами для тварин? 2. На якій групі я буду перебувати? 3. Чи можу я займатися [...]

Підтвердні документи в «єдиноподатника»

Чи обов’язково підприємцю — платнику єдиного податку 2-ї групи, який провадить роздрібну торгівлю меблями та іншими товарами для дому, мати підтвердні документи (накладні, рахунки, товарні чеки) на наявні в його магазині товари? Чи обов’язково йому мати розрахункові документи (платіжні доручення, чеки тощо), що підтверджують факт оплати ним придбання цих товарів від постачальників? Чи не буде [...]

Реєстрація профспілки як платника ПДВ

Чи є профорганізація платником ПДВ? Відповідно до пп. 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 р. І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ), особа з метою обкладення ПДВ — будь-яка із зазначених нижче осіб: суб’єкт господарювання — юридична особа, у тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу [...]

Не відпрацював після навчання — плати

Ситуація 1. Працівник підприємства пішов у відпустку з 20 березня до 15 квітня. Після відпустки вирішив звільнитися. При цьому відпустку використано наперед. У I кварталі бухгалтер відобразила доходи, отримані таким працівником, у формі №1ДФ. У зв’язку зі звільненням було проведено остаточний розрахунок із працівником, щодо якого утворився борг у зв’язку з використанням відпустки наперед (робочих [...]

Ставки нарахування ПДФО на дивіденди

Просимо дати відповідь на запитання щодо ставок нарахування ПДФО на дивіденди. На 1 січня 2012 року на нашому підприємстві накопичено нерозподілений прибуток (кредит рахунка 441) з 1997 р. до 2011 р. За цей період роботи дивіденди не нараховувалися та не виплачувалися жодного разу. Прибуток накопичувався в результаті госпдіяльності у періодах: З 1997 р. до 2003 [...]

Податок на нерухомість — розрахунок і звітність

Юридична особа має на балансі об’єкти житлової нерухомості. Просимо надати відповідь: 1) як розрахувати податок на нерухомість (якою є ставка податку у м. Запоріжжі)?; 2) за якою формою та в який термін слід подати декларацію з податку на нерухомість? Згідно зі статтею 23 Податкового кодексу, базою оподаткування є вартісні, фізичні або інші характеристики об’єкта оподаткування. [...]

Реєстрація «єдиноподатника»-юрособи платником ПДВ

Підприємство з 1 січня працює на єдиному податку 5%. З 1 червня засновники мають намір займатися видобуванням та реалізацією корисних копалин, що не дозволено на єдиному податку, й обов’язково з ПДВ. Якщо все ж таки буде реальний договір з 1 липня з клієнтами, то які штрафні санкції нам загрожують і які податки ми повинні будемо [...]