Депутати заборонили куріння у громадських місцях

Верховна Рада ухвалила закон про повну заборону куріння на стадіонах, у приміщеннях відкритих і закритих спортивних споруд, у закритих приміщеннях закладів громадського харчування й установах культури.

За прийняття відповідного законопроекту проголосували 368 народних депутатів на сьогоднішньому засіданні парламенту з мінімально необхідних 226.

Законопроектом пропонується визначити низку громадських місць, де буде заборонено куріння. Штраф за куріння у недозволених для цього місцях пропонується встановити від 1 до 10 тис. грн.

Депутати заборонили куріння:

— у приміщеннях підприємств ресторанного господарства;

— у приміщеннях установ культури (наразі дозволено у спеціально відведених для цього місцях);

— у приміщеннях закритих спортивних споруд (наразі дозволено у спеціально відведених для цього місцях);

— у ліфтах і таксофонах;

— в установах охорони здоров’я;

— у навчальних та освітньо-виховних установах;

— на дитячих майданчиках;

— на спортивних майданчиках, стадіонах:

— у під’їздах житлових будинків;

— у підземних переходах;

— у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення та зупинки громадського транспорту).

Закон також визначає, що власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10% загальній площі відповідної будівлі або приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму.

Також забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності; у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; у приміщеннях гуртожитків; у аеропортах і на вокзалах.

Документ також вносить додаткову відповідальність за розміщення попільничок, за невжиття заходів щодо припинення куріння у приміщеннях підприємств (організаціях) громадського харчування, за невідведення місць для куріння і необладнання їх витяжкою — також штраф від 1 тис. грн до 10 тис. грн.

За матеріалами «Судово-юридичної газети»

Стаття опублікована у понеділок, 28.05.2012, у категорії Новини законодавства, Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


4 × = двадцять чотири