Самозайнята особа не має права на податкову знижку

Я — самозайнята особа, здійснюю незалежну професійну діяльність (приватний нотаріус), маю іпотечний житловий кредит. Чи маю я право скористатися податковою знижкою у порядку ст. 166.3, ст. 175 ПКУ?

Згідно з п. 166.3 ст. 166 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI платник податку має право включити до податкової знижки на зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати.Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

При цьому відповідно до пп. 166.4.2 ст. 166 ПКУ загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Згідно з пп. 14.1.48 ст. 14 ПКУ заробітна плата з метою розділу ІV цього Кодексу — основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Отже, виходячи з вищенаведеного, Ви не маєте права на податкову знижку відповідно до ст. 166 та ст. 175 ПКУ.

Юридичну правову допомогу з питань оподаткування Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

«Черговий по країні» — діалог податківців Київщини з платниками податків

Стаття опублікована у понеділок, 28.05.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять × 9 =