Оподаткування дивідендів

У вересні 2011 р. фермерське господарство згідно з протоколом зборів членів ФГ (на ФСП) та Статутом господарства, де сказано, що «засновник господарства має право одержувати прибуток та використовувати його на власний розсуд», було прийнято рішення про виплату дивідендів за 2010 рік засновнику та члену господарства (який працює у цьому господарстві) як фізичним особам за рахунок [...]

Кальян — не для «єдиноподатників»

Чи може підприємець — платник єдиного податку подавати у кафе для розкурювання кальян? Платник єдиного податку, що здійснює свою діяльність у ресторанному бізнесі, може обслуговувати своїх клієнтів, здійснюючи виключно роздрібний продаж пива та столових вин. На продаж підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) пп. 291.5.1 ст. 291 ПКУ від 02.12.10 р. №2755-VI встановлено заборону. [...]

Облік корпоративних прав при ліквідації ТОВ

Чи відображатиметься дохід у ТОВ (є платником податку на прибуток на загальних підставах), якщо при ліквідації такого товариства повернення внесків до статутного фонду власникам корпоративних прав у такому ТОВ здійснюється лише частково або не здійснюється з причини відсутності активів у такого ТОВ? Якщо дохід відображатиметься, то на підставі якої норми ПКУ? Вклад (внесок) засновника до [...]

Проценти банку не включаються до доходу «єдиноподатника»

Яким податком обкладаються пасивні доходи у вигляді процентів банку (пп. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ), що надійшли на розрахунковий рахоное ФОП —платника ЄП 3-ї групи та в якому звіті ці доходи відображають? Згідно з п. 292.1 ст. 292 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) доходом платника єдиного податку для [...]

Послуги з поховання звільнено від ПДВ

Чи обкладаються ПДВ послуги з поховання? Звільняються від обкладення податком на додану вартість операції платників податку з постачання послуг з поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами відповідно до переліку, передбаченого пп. 197.1.10 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України.З відповідей на семінарі для платників податків — юридичних осіб, організованому ДПІ у м. [...]

Реєструвати в Єдиному реєстрі слід податкові накладні на суму понад 10 тис. грн

Які податкові накладні обов’язково реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних? З 1 січня 2012 року запроваджено реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних платниками податку на додану вартість ― продавцями, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень. Податкова накладна, в якій сума податку на додану [...]

Витрати на мийку та прибирання транспортного засобу не включаються до складу витрат

Чи включаються витрати на технічне обслуговування транспортного засобу, у тому числі витрати на його прибирання і мийку, до складу витрат при обчисленні податку на прибуток? Витрати на технічне обслуговування транспортного засобу відповідно до норм ст. 138 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), залежно від призначення [...]

Витрати на оплату послуг зв’язку враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування з податку на прибуток

Чи враховуються витрати на оплату послуг зв’язку (пошта, телеграф, телефон, телефакс тощо) при обчисленні об’єкта оподаткування з податку на прибуток? Відповідно до абз. «ґ» пп. 138.10.2 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), витрати на оплату послуг зв’язку (пошта, телеграф, телефон, телекс, [...]

Деякі питання по оподаткуванню

Чи повинен приватний підприємець, пенсіонер за віком, перераховувати єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду? Згідно з Законом України від 07.07.2011 р. №3609-VI пенсіонери за віком, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, звільняються від сплати єдиного соціального внеску та можуть сплачувати його за власним бажанням. Чи може бути платником єдиного податку фізична особа ― підприємець, яка [...]

Відображення розпродажу в податковому обліку

Як у податковому обліку з податку на прибуток відображається реалізація товарів за зниженими цінами під час розпродажу? Відповідно до пп. 153.2.1 та пп. 153.2.2 ст. 153 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI дохід, отриманий платником податку від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) пов’язаним особам, визначається відповідно до договірних цін, але не менших від [...]