До паспортів можна буде вносити адреси орендованих квартир

Новий порядок реєстрації для українців і іноземців, які планують жити в Україні, прийнятий нещодавно депутатами, спростить життя чиновникам, але не пересічним громадянам країни.

Держава не обіцяє влаштовувати тотальні перевірки паспортного режиму на вулицях, проте службовці в органах влади тепер матимуть підстави вимагати підтверджень місця проживання від певних категорій громадян, йдеться у сюжеті ТСН-Тиждень.

До цих категорій належать молоді люди призовного віку, платники аліментів, учасники судових процесів — свідки, підсудні, позивачі. Також по-новому реєструватися доведеться тим, хто потрапив у ДТП або брав будь-який кредит — на квартиру, авто чи навіть пральну машину.

Повідомляти державу про місце фактичного перебування потрібно буде не лише у разі тривалої відсутності за паспортною адресою. Тепер навіть щоб поїхати до родичів на село на літо або ж провести на морі більше місяця, — варто заздалегідь повідомити місцевий паспортний стіл, щоб уникнути неприємностей.

За порушення вимог накладатиметься штраф від 17 до 51 грн. Небагато, якщо не платити його щодня.

Принципова новація — обов’язкова реєстрація за місцем оренди житла. Найчастіше квартири орендуються нелегально, без контракту, тому що власники житла не хочуть ділитися прибутками із податковою. «Прописувати» у власному домі випадкових квартирантів, напевно, вони захочуть ще менше.

Проте у законі є лазівка: оформити постояльців можна і без договору оренди. Достатньо подати до паспортного столу заяву, що господарі згодні зареєструвати у себе громадян як знайомих або далеких родичів, — і чиновники обіцяють не з′ясовувати, платять за таку гостинність «родичі» чи ні.

А «виписувати» квартирантів обіцяють за спрощеною схемою. «Власник житла може за власною ініціативою зняти з реєстрації. Тобто процедура спрощена, вже не потрібно звертатися до суду, щоб знімати з реєстрації. Ми дали можливість власникам житла таким чином убезпечити свої права», — пояснила заступник директора Держкомміграції Тетяна Никітіна.

Юридичну правову допомогу з питань митного оформлення Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Газета «Приватний підприємець»

Стаття опублікована у четвер, 31.05.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Коментарів: 2 на публікацію “До паспортів можна буде вносити адреси орендованих квартир”

  1. Анастасія on Червень 19th, 2012 at 14:00

    А відколи будуть діяти ці норми? Чи закон уже вступив в свою юридичну силу?

  2. mat on Червень 19th, 2012 at 20:56

    Ні закон не вступив в дію, так як був ветований Президентом

Написати відповідь


п'ять − = 1