Не повернута на кінець звітного періоду поворотна фінансова допомога вважається доходом

На кінець звітного періоду не повернуто поворотну фінансову допомогу. Чи потрібно збільшувати доходи підприємства на суму умовно нарахованих відсотків від суми такої допомоги?

Згідно з пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу фінансова допомога може надаватися на безповоротній або поворотній основі.Поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсації у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

У разі якщо поворотна фінансова допомога залишається не поверненою на кінець звітного періоду, на таку допомогу (або неповернену частку) потрібно нарахувати умовні проценти.

Сума процентів, умовно нарахованих у розмірі облікової ставки Нацбанку України, розрахованої за кожен день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги з метою оподаткування, належить до безповоротної фінансової допомоги (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу) та враховується у складі доходів.

Згідно з пп. 135.5.5 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу до інших доходів включаються суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, що залишаються неповерненими на кінець такого звітного періоду, від осіб, які не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно з цим Кодексом мають пільги з цього податку, у тому числі ті суб’єкти господарювання, що мають право застосовувати ставки податку нижчі, ніж установлені п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу.

У разі якщо в майбутніх звітних податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник збільшує суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками звітного податкового періоду, в якому відбулося таке повернення.

При цьому доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів, а податкові зобов’язання особи, яка надала поворотну фінансову допомогу, не змінюються як при її видачі, так і при її зворотному отриманні.

Таким чином, якщо у платника податку на кінець звітного періоду залишається неповерненою поворотна фінансова допомога, платник податків збільшує доходи на суму умовно нарахованих процентів у розмірі облікової ставки Нацбанку України, розрахованої за кожен день фактичного використання такої допомоги.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

ДПС у Житомирській області

Стаття опублікована у вівторок, 05.06.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 × = шість