Як здати будинок в оренду: податковий погляд

Хочу здати власний приватний відремонтований будинок у Києві на період турніру Євро-2012. Роз’ясніть, будь ласка:

1) чи маю я право здати належну мені нерухомість громадянам США, що приїдуть на турнір?

2) що я повинен для цього вчинити?

3) які податки я повинен сплатити і за який час?

Надання в оренду нерухомості нерезидентам діючим законодавством не заборонено.

Згідно з п. 179.1. Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі — Кодекс), платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу або інших законів України (до 1 травня року, що настає за звітним).

Відповідно до п. 179.7. Кодексу, фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Пунктом 170.1.5. Кодексу встановлено, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку — орендодавець. При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Пунктом 167.1. Кодексу визначено, що ставка податку становить 15 відсотків від бази оподаткування щодо доходів, одержаних, у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів, зазначених у абзаці 1 цього пункту, перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в абзаці 1 цього пункту.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

ДПС у м. Києві

Стаття опублікована у четвер, 07.06.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім + 9 =