Відступлення податкового боргу третім особам заборонене, а грошового зобов’язання — можливе

Чи можуть інші особи сплачувати за платника податків грошові зобов’язання або погашати податковий борг?

Пунктом 38.2 ст. 38 ПКУ передбачено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередню, а у випадках, передбачених податковим законодавством, — податковим агентом або представником платника податку.Згідно з п. 36.4 ст. 36 ПКУ виконання податкового обов’язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента. Водночас пунктом 36.5 цієї статті передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку несе платник податків, крім випадків, визначених ПКУ або законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 87.7 ст. 87 ПКУ забороняється будь-яке відступлення грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам. Положення цього пункту не поширюються на випадки, коли гарантами повного та своєчасного погашення грошових зобов’язань платника податків є інші особи, якщо таке право передбачено ПКУ.

Отже, відступлення податкового боргу платника податків третім особам заборонене, а грошового зобов’язання платника податків — дозволяється лише особам, які є гарантами виконання податкового обов’язку (представникам чи податковим агентам).

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

«Вісник податкової служби України», квітень 2012 р., №16

ДПС у Львівській області

Стаття опублікована у понеділок, 11.06.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


5 − три =