Турагент не застосовує РРО у разі проведення розрахунків у касі

Я є туристичним агентом. Отримую від туристів готівкові кошти. Чи потрібно застосовувати РРО при наданні відповідних послуг?

Згідно з п. 1 ст. 9 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних та засвідчених печаткою у встановленому порядку.Відповідно до ст. 1 Закону України від 15.09.95 р. №324/95-ВР «Про туризм» (далі — Закон №324) туристичний продукт — попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше двох таких послуг, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов’язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об’єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо).

Статтею 5 Закону №324 визначено: учасниками відносин, що виникають при здійсненні туристичної діяльності, є юридичні та фізичні особи, які створюють туристичний продукт, надають туристичні послуги (перевезення, тимчасового розміщення, харчування, екскурсійного, курортного, спортивного, розважального та іншого обслуговування) чи здійснюють посередницьку діяльність із надання характерних та супутніх послуг, а також громадяни України, іноземні громадяни й особи без громадянства (туристи, екскурсанти, відвідувачі та інші), на користь яких здійснюється туристична діяльність. Суб’єктами, що здійснюють та/або забезпечують туристичну діяльність, є: туристичні оператори — юридичні особи, створені згідно з законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація і надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на туристичну діяльність; туристичні агенти — юридичні особи, створені згідно з законодавством України, а також фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів та туристичних послуг інших суб’єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних і супутніх послуг та які в установленому порядку отримали ліцензію на туристичну діяльність.

Таким чином, турагент не застосовує РРО при отриманні від туристів готівки за надані туристичні послуги у разі проведення розрахунків у касі з оформленням прибуткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

 Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Прес-служба ДПС у Запорізькій області

Стаття опублікована у середа, 13.06.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ вісім = 9