Штраф за несвоєчасне оприбуткування готівки — 5-кратний розмір неоприбуткованої суми

Наше підприємство здійснює розрахунки з покупцями із застосуванням РРО. Було проведено облік готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у Книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО, але помилково зроблено запис у касовій книзі наступного дня. Який штраф має сплатити підприємство?

Відповідно до п. 2.6 Положення №637 вся готівка, яка надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог розділу 4 Положення №637, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Відповідно до листа НБУ від 16.04.2010 р. №11-110/2010-6116 у разі, якщо готівку проведено через РРО і у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, однак у день одержання готівкових коштів не проведено у касовій книзі, така готівка вважається оприбуткованою у касі підприємства несвоєчасно. Водночас ст. 1 Указу №436/95 передбачено штрафну санкцію за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування суб’єктами господарювання у касах готівки — 5-кратний розмір неоприбуткованої суми.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Прес-служба ДПС у Запорізькій області

Стаття опублікована у середа, 13.06.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 + = дванадцять