Особливості організації та оподаткування готельного бізнесу

Готельні послуги можуть надавати готелі та інші засоби розміщення, призначені для тимчасового проживання. Готельні послуги підлягають обов’язковій сертифікації в Україні, тобто перевірці на відповідність державним стандартам. Про це повідомляє Алчевська об’єднана державна податкова інспекція.

У повідомленні ДПІ наголошується, що сьогодні діє Порядок установлення категорій готелям та іншим об’єктам, призначеним для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затверджений постановою КМУ від 29.07.09 р. №803. Згідно з цим Порядком система сертифікації є попередньою умовою для присвоєння готелям відповідної категорії.

У державній системі УкрСЕПРО здійснюється обов’язкова сертифікація продукту щодо безпеки для життя і здоров’я людей, захисту їхнього майна та охорони довкілля, а також відповідності готелів та інших об’єктів розміщення вимогам певної категорії.

Для проведення обов’язкової сертифікації послуг з тимчасового розміщення людей потрібно подати до органу сертифікації значний перелік документів. Ось основні з них:

• Акт готовності об’єкта до експлуатації;

• Паспорт технічного стану будівлі;

• Дозвіл на початок роботи підприємства й оренду приміщення;

• Акт приймання ліфтів, договір на їх техобслуговування, журнал перевірки технічного стану ліфтів;

• Дозвіл на початок експлуатації або відмітка у журналі технічного стану про справність газового обладнання;

• Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи;

• Сертифікат відповідності на послуги харчування;

• Журнал, підтвердження проведення інструктажу та перевірки знань працівника з техніки безпеки;

• Договір на охорону приміщень або посадові інструкції власної служби охорони.

За наслідками обов’язкової сертифікації об’єкта видається сертифікат відповідності послуг з тимчасового розміщення обов’язковим вимогам. За бажанням так само може бути проведена оцінка об’єкта і присвоєна йому відповідна категорія.

Особливості організації хостелу

Один із різновидів готелю економ-класу — хостел.

Хостел, міні-готель — це публічний готель, що надає мандрівникам на короткий або тривалий термін житло, — як правило, спальне місце без додаткових вигод у номері. Ванна, душ і кухня — загального користування.

До ціни проживання у хостелі входить мінімально необхідний набір послуг для проживання, таких як чиста постільна білизна, пральня, камера схову, сейф для зберігання особистих речей, комп’ютер, факс, обладнана кухня, необхідна інформація про місто.

Хостел — це альтернатива для тих, хто хоче подивитися світ, але не має великих доходів.

Хостели можуть створюватися на базі:

• Наявних готелів;

• Навчальних закладів;

• Гуртожитків;

• Багатокімнатних квартир;

• Без відпочинку.

Як приєднатися до мережі хостелів? Для початку потрібно, щоб представники бази ознайомилися з умовами і стандартами. Відтак на базу виїжджає представник костел-асоціації і зазначає всі моменти, які слід виправити. Після того як база виконає всі потрібні умови, вона інспектується представником Міжнародної федерації і лише тоді стає повноцінним, акредитованим хостелом.

Дозвільна документація для відкриття хостелу така сама, як і для відкриття готелю. найчастіше хостелам присвоюються «зіркові» категорії: «одна зірка» або «дві зірки».

Кожен хостел зобов’язаний активно рекламувати мережу хостелів, як свою національну, так і міжнародну, шляхом грамотного оперативного доведення інформації до своїх клієнтів, що є одним зі шляхів приваблення міжнародних туристів.

Хостели, що претендують на отримання класу, вищого від стандартного, повинні виконувати такі вимоги:

• Реєстрація прибулих протягом усього дня;

• Можливість онлайн-бронювання місця у хостелі;

• Вміння вітати прибульців та постояльців і повідомляти їм необхідну інформацію рідною для них мовою;

• Приймання оплати за кредитними картками, наявність пунктів обміну валют безпосередньо у самому хостелі або у будівлях по сусідству.

Акт відповідності хостелу мінімальним міжнародним стандартам підписується президентом національної костел-асоціації.

Особливості обкладення податком на прибуток

Тимчасово, строком на 10 років починаючи з 01.01.11 р. звільняється від оподаткування прибуток суб’єкта господарської діяльності, отриманий від надання готельних послуг у готелях категорії «п’ять зірок», «чотири зірки» і «три зірки», зокрема новозбудованих або реконструйованих чи в яких проведено капітальний ремонт.

Ця пільга є цільовою, тобто надається з умовою цільового використання вивільнених коштів. Порядок цільового використання таких коштів затверджено постановою КМУ від 28.02.11 р. №299. Готелям економ-класу, як правило, присвоюються «зіркові» категорії. Тож вищезгаданою пільгою вони користуватися не можуть. Проте можуть претендувати на 0% ставку податку на прибуток, якщо відповідають вимогам, установленим пунктом 154.6 статей 154 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI

Особливості обкладення податком на додану вартість

Суб’єкти господарської діяльності, що надають готельні послуги, сплачують ПДВ на загальних підставах, окрім тих, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, яка не передбачає сплату ПДВ.

Туристичний збір

З 1 січня 2011 року податкові агенти стягують туристичний збір з платників збору, визначених підпунктом 268.2.1 статті 268 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI, і перераховують до місцевих бюджетів у терміни, зазначені у пункті 268.7 статті 268 ПКУ. Ставки збору встановлюються сільськими, селищними та міськими радами у розмірі від 0,5 до 1% до бази нарахування збору. Базою оподаткування є вартість усього проживання, визначена підпунктом 268.5.1 ПКУ, за мінусом ПДВ. Не є платниками туристичного збору особи, визначені у підпункті 268.2.2 статті 268.

Система оподаткування

Залежно від розміру готелю та обсягу послуг, що надаються, для готельного бізнесу можна обрати одну з систем оподаткування:

• Юридична особа на загальній системі оподаткування;

• Юридична особа на єдиному податку;

• Фізична особа на загальній системі оподаткування;

• Фізична особа на єдиному податку.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

UBR

Стаття опублікована у п`ятниця, 15.06.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 + шість =