Приватизоване житло перестало бути спільною власністю подружжя

Відтепер приватизоване подружжям житло і земельні ділянки є особистою, індивідуальною власністю кожного з них. Це визначено законом № 4766-VI “Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо майна, яке є особистою приватною власністю дружини, чоловіка”, який у середу вступив в силу, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Правові норми, що регламентують приналежність подружжю приватизованого в шлюбі майна, повернулися на круги своя. Коли Сімейний кодекс не містив положень про “спільний” статус приватизованого, подібне майно розглядалося як таке, що належить кожному з подружжя окремо.

Внесені до Сімейного кодексу з цього питання зміни призвели до абсурдної ситуації, при якій іноземець отримував право на половину того, що приватизувала (отримала від держави безкоштовно) особа з українським громадянством.

Спочатку депутати внесли на розгляд законопроект №8639 (і схвалили його як закон), який передбачав, що приватизована земля не може бути спільною сумісною власністю подружжя, якщо один з них іноземець.

Але президент ветував закон зі своїми пропозиціями, які змінили не лише назву закону, а й саму його суть.

Голова держави виходив з того, що “приватизацію житла та земельної ділянки слід розглядати як персоніфіковані правові відносини між державою і громадянином України, що виникають з приводу безоплатної передачі державного майна чітко визначеному власникові”.

Таким чином, майно, набуте громадянином України під час приватизації, має ознаки особистої власності кожного з подружжя. І не тільки в тому випадку, якщо другий з подружжя іноземець.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

За матеріалами ЛІГАБізнесІнформ

Стаття опублікована у п`ятниця, 15.06.2012, у категорії Рекомендовані. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


два × = 18