Уряд вніс зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення

Кабінет Міністрів України 13 червня 2012 року вніс зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення. Як зазначив перший заступник міністра соціальної політики України В. Надрага на засіданні Уряду, прийняття відповідної постанови дасть змогу забезпечити більш ефективну реалізацію механізму підвищення грошових доходів населення з метою підтримання купівельної спроможності в умовах зростання споживчих цін на товари та послуги.

Зокрема, передбачається, що коли особа одночасно працює і навчається, індексації насамперед підлягає стипендія.

У разі працевлаштування пенсіонера на період, що не перевищує місяця, або на період виконання робіт, пов’язаних з організацією та проведенням виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, індексація пенсій проводиться без урахування оплати праці (на сьогодні було передбачено, що для працюючого пенсіонера індексація пенсії не проводиться).

Удосконалюється механізм нарахування сум індексації у разі підвищення грошових доходів (наприклад, якщо підвищується заробітна плата і сума підвищення менша за суму індексації, яка виплачується на момент підвищення, загальний дохід визначається з таким розрахунком, щоб сума підвищеного доходу з урахуванням збереженої індексації не перевищувала доходу до його підвищення).

У разі припинення виплати стипендії студентам і відновлення через певний час для індексації враховуватиметься базовий розмір стипендії (наприклад, студент розпочав навчання в інституті зі стипендією 530 грн, через 4 місяці з урахуванням індексації розмір стипендії становив 560 грн, але було припинено виплату за погані оцінки, після відновлення виплати індексації підлягатиме 530 грн).

Крім того, чинний Порядок доповнено нормами для новоприйнятих працівників та для осіб, переведених з одного місця роботи на інше. Для новоприйнятих працівників порядок індексації здійснюватиметься з місяця приймання на роботу, а для осіб, прийнятих за переведенням, суми індексації буде збережено у разі, якщо переведення було здійснено з однаковою заробітною платою.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Прес-служба Міністерства соціальної політики

Стаття опублікована у п`ятниця, 15.06.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 + два =