Мін′юст: ще раз про колізії та значення термінів у податковому законодавстві

Лист Мін’юсту від 12.04.2012 р. №189-0-2-12/8.2-1 «Щодо вирішення колізій у податковому законодавстві»

Міністерство юстиції листом №189-0-2-12/8.2-1 виклало свою точку зору з питання вирішення колізій у податковому законодавстві, спинившись і на тлумаченні понять, що вживаються у ПКУ та інших нормативних актах.Поняття, правила та положення, встановлені ПКУ і законами, з питань митної справи застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 ПКУ. Якщо ці поняття, правила і терміни по-різному викладено у ПКУ та інших нормативно-правових актах, то для регулювання оподаткування застосовуються ті, які містяться у Кодексі.

Ті терміни, які в ПКУ трапляються, але визначення яких там не дано, вживаються у тому значенні, яке визначено для цих термінів іншими законами.

Щодо колізій, то Мін′юст нагадує: законодавство України грунтується на принципі презумпції правомірності рішень платника податків.

Відповідно до п. 56.21 ПКУ, якщо норма ПКУ або іншого нормативного акта, виданого на підставі ПКУ, а також норми різних законів чи різних нормативних актів, норми одного і того самого нормативного акта суперечать одне одному і допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або прав та обов’язків контролюючих органів, унаслідок чого є можливість прийняти рішення як платника податків, так і контролюючого органу, то рішення має прийматися на користь платника податків.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

ЛІГА:ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 18.06.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 − = п'ять