Повернення засновнику частки в СФ — не дохід

Як у засновника відображається вартість коштів або майна, які повертаються йому в разі виходу з числа засновників або зменшення статутного фонду?

Відповідно пп. 136.1.13 п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями, для визначення об’єкта оподаткування не враховуються кошти або майно, які повертаються власнику корпоративних прав, емітованих юридичною особою, після повної та остаточної ліквідації такої юридичної особи — емітента або в разі зменшення розміру статутного фонду такої особи, але не вище вартості придбання акцій, часток, паїв.Отже, у разі виходу платника податку з числа засновників або зменшення статутного фонду сума коштів або вартість майна, які повертаються такому засновнику, у розмірі, що не перевищує вартості придбання акцій, часток, паїв, не враховуються у складі доходів такого платника. Сума перевищення враховується при обчисленні об’єкта оподаткування у загальному порядку.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

ДПС у Херсонській області

 

Стаття опублікована у понеділок, 18.06.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× дев'ять = 27