Про сертифікацію виконавців робіт

Лист Держархбудінспекції від 01.06.2012 р. №7/17-9217

До Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надходять звернення від громадян, установ, організацій та підприємств сфери містобудування щодо можливості реєстрації декларацій про початок виконання підготовчих та будівельних робіт та готовності об’єкта до експлуатації без реквізитів кваліфікаційних сертифікатів виконавців робіт (виконробів).Постановою КМУ від 23.05.2011 р. №554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури» (далі — Порядок) передбачено здійснення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, а саме: архітекторів, інженерів-проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів.

Особи, які здійснюють виконання робіт (виконроби) до зазначеного переліку не належать. Таким чином, проходження професійної атестації осіб, відповідальних за виконання робіт, з видачею відповідного кваліфікаційного сертифіката таким виконавцям (виконробам), законодавством не передбачене та не може здійснюватися Атестаційною архітектурно-будівельною комісією.

Відповідний проект постанови КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами КМУ від 13 квітня 2011 р. №461 та 466» погоджений заінтересованими центральними органами виконавчої влади та перебуває на правовій експертизі у Міністерстві юстиції України.

Враховуючи вищевикладене, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю з 01.06.2012 р. можуть продовжувати здійснювати реєстрацію декларацій без заповнення замовником відповідних пунктів із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката виконавця робіт (виконроба).

Заступник міністра — керівник апарату Г.М.Семчук

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Мінрегіонбуд

Стаття опублікована у понеділок, 18.06.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× п'ять = 40