Чергові нововведення в ПДР: фари вдень, обмеження швидкості та поетапне її зниження

Українська Державтоінспекція підготувала ряд нововведень в ПДР: водіям доведеться їздити вдень з включеним світлом фар і більш уважно ставитися до лімітів швидкості. Проект змін скоро направлять до Кабінету міністрів. Запланованих нововведень в ПДР не так багато – всього три, але вони досить істотні.

З фарами вдень

Найголовніше – водіям доведеться 7 місяців на рік їздити вдень на заміських трасах з увімкненими фарами. Для позначення рухомого по заміських дорогах транспортного засобу пропонується з 1 жовтня по 1 травня в світлий час доби включати на ньому денні ходові вогні, а при їх відсутності – ближнє світло фар.

На думку ДАІ, це має підвищити безпеку руху в осінньо-весняний період, коли нерідко стоїть похмура, дощова або снігова погода. Включені на машині фари дозволять побачити її здалеку і більш точно оцінити дорожню обстановку.

Ліміт швидкості

ДАІ збирається змінити порядок введення додаткових обмежень швидкості. Сьогодні їх можна вводити виключно при проведенні дорожніх робіт (п. 12.10 ПДР).

У новому варіанті пропонується звести наклеп, що додаткові обмеження швидкості можуть вводитися як тимчасово, так і постійно, а поруч з дорожнім знаком, що обмежують швидкість, повинен бути встановлений знак, що пояснює характер небезпеки або інформує про наближення до певного об’єкту (наприклад, попереду ведуться дорожні роботи або розташована школа).

Тимчасові обмеження планують вводити:

  • в місцях проведення дорожніх робіт;
  • у місцях проведення масових або спецзаходів (мітинги, публічні концерти, шоу);
  • у разі стихійних лих, погодних катаклізмів.

Постійні обмеження можуть ввести:

  • на небезпечних ділянках доріг і вулиць (складні повороти, місця з обмеженою видимістю, звуження дороги і т. п.);
  • перед наземними нерегульованими пішохідними переходами;
  • перед стаціонарними постами ДПС ДАІ;
  • на ділянках доріг біля шкіл, дитсадків, дитячих оздоровчих таборів.

Вимоги до дотримання додаткових обмежень швидкості пропонують зробити більш жорсткими – за подібні порушення випишуть штраф. Нині підхід більш лояльний – якщо знаки обмеження швидкості встановлені в місцях, де дорожні роботи не проводяться або вже завершені (а знаки, як це часто відбувається, прибрати забули), – водія, який порушив їхні вимоги, до адмінвідповідальності не притягають. У ДАІ пояснюють, що це пом’якшувальна обставина не передбачена чинним КУпАП Україні і на практиці часто призводить до розбіжностей. Якщо водій впевнений, що знак встановлений неправомірно, наприклад, дорожні роботи давно завершені, він має право опротестувати складений даішником протокол у суді.

Крім того, пропонується прибрати з ПДР вимогу, відповідно до якої зона дії знаків, що обмежують швидкість руху, не повинна перевищувати 2 км від місця установки, так як це суперечить чинним стандартам. В подальшому, виходячи з наявних вимог Правил, водії повинні пам’ятати, що зона дії обмеження швидкості – від місця встановлення знака до найближчого перехрестя, а в населених пунктах, де немає перехресть, – до кінця населеного пункту. При необхідності і на заміських трасах зона дії обмеження може бути зменшена установкою відповідних знаків, знімають або змінюють ліміт швидкості.

Знижуємо поетапно

В ПДР планується уточнити порядок застосування дорожнього знака 3.41 “Контроль”, що забороняє проїзд без зупинки перед різними контрольними пунктами (постом ДАІ, прикордонною зоною, закритою територією, пунктом оплати проїзду на платних дорогах тощо)

Пропонується передбачити, що даний знак повинен застосовуватися тільки за умови обов’язкового поетапного зниження швидкості руху шляхом завчасної установки необхідної кількості знаків, що обмежують максимальну швидкість. Наприклад, спочатку 90 км/год, потім – 70 км/год і т. д.

У ДАІ пояснили, що подібне уточнення порядку застосування дорожнього знака “Контроль” дозволить водіям ефективніше виконувати його вимогу, не вдаючись до різкого зниження швидкості, так як це негативно впливає на безпеку руху.

Коли очікувати

Проект змін до правил дорожнього руху вже пройшов стадію громадського обговорення, і в нього внесені фінальні поправки. Очікується, що в найближчі дні його направлять до Кабінету міністрів України. У ДАІ розраховують, що уряд зможе розглянути їх пропозиції вже на початку липня поточного року.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Стаття опублікована у середа, 04.07.2012, у категорії Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять × = 36