Які документи потрібно мати підпріємцю на місці торговлі?

Список документів який повинен бути в наявності в місці торгівлі зумовлений низкою нормативно-правових актів

Згідно п. 177.10 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат і мати підтверджуючі документи про походження товару, нагадує ДПІ у Солом’янському районі м. Києва ДПС.

При цьому, фізичні особи – підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями.

Одночасно, відповідно до ст. 267 розділу XII НКУ фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які здійснюють торговельну діяльність у пунктах продажу товарів зобов’язані придбати торгові патенти.

Згідно ст. 9 Закону України від 1 червня 2000 року № 1775-III «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» змінами та доповненнями визначено перелік видів діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі при здійсненні торговельної діяльності зобов’язані проводити розрахункові операції виключно із застосуванням реєстратора розрахункових операцій.

При цьому, фізичні особи – підприємці повинні забезпечити наявність на торговому місці наступних документів:

- Книга обліку доходів і витрат;

- Книга обліку розрахункових операцій;

- Виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

- Торговий патент, ліцензії;

- Свідоцтва платника ПДВ (в разі, якщо підприємство зареєстроване платником ПДВ);

- Трудові угоди з найманими працівниками (у разі використання найманої праці).

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Джерело: Судово-юридична газета
Стаття опублікована у вівторок, 24.07.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 3 = п'ятнадцять