Довіреність: Чому забирають авто?

Придбав автомобіль за дорученням. Поставив на тимчасовий облік на своє ім’я. Минуло 4 роки. Виконавча служба пред’явила претензії господареві, так як він був поручителем у банку, а справжній кредитор відмовився платити. Авто забрали на штрафмайданчик, 4 місяці не можу вирішити цю проблему.

Андрій Євстигнєєв

Партнер

Адвокатська контора “Василик і Євстігнєєв”

У пресі неодноразово піднімалося питання щодо ризиків “отримання” автомобіля шляхом видачі довіреності. Нагадаємо, що в цьому випадку новий користувач не стає власником машини, яка юридично продовжує залишатися у власності “продавця”. Тому на авто може бути звернено стягнення за боргами юридичного власника, як це, очевидно, і відбувається у вас. Постановка машини на так званий тимчасовий облік в даній ситуації навряд чи допоможе уникнути неприємностей. Така можливість закріплена п. 16 “Порядку державної реєстрації (перереєстрації) …”, затвердженим Постановою Кабміну України № 1388 від 7.09.1998 р., яким передбачено, що за бажанням особи, якій власник передав в установленому порядку право користування і (або) розпорядження транспортними засобами (у вашому випадку – шляхом оформлення довіреності), підрозділ ДАІ видає за зверненням такого власника тимчасовий реєстраційний талон на термін, зазначений у його заяві або документах, що підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортним засобом. В такому разі в графі талона “Особливі відмітки” робиться запис “Дійсний до … при наявності свідоцтва про реєстрацію ТС” (технічного паспорта). Враховуючи зазначене, тимчасовий талон – це документ, що видається в разі тимчасової передачі машини в користування, і його видача не означає, що переходить право власності. Тому на даний час колишній господар відповідає перед банком усім своїм майном, у тому числі і автомобілем. Виходом із ситуації може бути бесіда з господарем про необхідність погашення ним боргу за рахунок іншого майна, крім машини. Якщо у вас є його розписка про те, що він отримав від вас гроші за автомобіль, можна спробувати подати на нього позов до суду і просити стягнути з нього сплачену суму як отриману без достатніх на те підстав. Також є підстави звернутися в міліцію із заявою за фактом злочину “шахрайство” (ст. 190 КК України), яка передбачає відповідальність від 850 грн. і до позбавлення волі на 12 років з конфіскацією майна.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

 

Стаття опублікована у вівторок, 31.07.2012, у категорії Право, суди, Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Коментарів: 4 на публікацію “Довіреність: Чому забирають авто?”

 1. Звірянський Олександр Вікторович on Грудень 7th, 2012 at 22:28

  Проконсультуйте мене.Я опинився в такій ситуації-в мене є авто яке не зняте з реєстрації маю генеральну довіреність з правом на відчуження в інші руки та з іншми підпунктами.Був зупинений працівниками ДАЇ в зв`зку з розшуком мого авто по орієнтировці.Автомобіль був забраний ДАЇшниками на штраф майданчик з підтвердженням виконавчої служби м.Києва в зв`зку з боргами людини яка вказана в реєстрації.Підкажіть будь-ласка як мені діяти в цій ситуації?Маю лише адресу власника.

 2. Аліна ЮК on Грудень 13th, 2012 at 08:59

  Шановний, Олександр Вікторович! На даний час маємо судову практику , що повністю підтверджує правомірність дій Державної виконавчої служби. Оскільки, генеральна довіреність не породжує права власності на майно. Однак, для повного вивчення ситуації з метою можливості пред”явлення вимог до власника автомобіля необхідно ознайомитися з документами : довіреністю та розпискою.
  З повагою, ЮК.

 3. Тетяна on Грудень 21st, 2015 at 15:03

  Чекаю вашої поради. Син купив автомобіль по головній довіренності куплі-продажі. Через три місяці явився господар машини, якого ми не знали і заявив що за машину гроші не отримав. Виявилось ми купували машину в посередника. В цей самий день ми пішли в міліцію з господарем і написали заяву про все що сталось. Як потім виявилось що ця заява не була внесена до єдинного реєстру. Я з сином через два дні після того, як були в міліції переоформили машину на іншу людину Куліша О. по закону, через Мрео, в нотаріуса завіряли Довіреність куплі-продажу, все було дійсне, дали техпаспорт новий та номера все зареєстровано. А через місять “господар” подав в суд на відхилення Довіреності куплі-продажу і виграв суд, мотивуючи тим що він приїзджав в і попередив нас про це усно. Привів двох свідків. Хоча наших свідків не врахували. Присудили анулювати довіреність і повернути машину Куліша О. з техпаспортом і старими номерами, хоча їх залишили в Мрео, де їх взяти ці номера. На основі чого і як Куліш О. має віддати свою машину на якій їздить вже 2 роки? Будь-ласка допоможіть, підкажіть що можливо зробити в такій ситуації.

 4. Екатерина on Грудень 23rd, 2015 at 09:50

  Шановна Тетяно, видача довіреності – це не підстава набуття автомобіля у власність. Існують цілі шахрайські схеми і такі “посередники”(як ви їх називаєте ) та і самі власники (що перші видають довіреності) заробляють великі гроші, а такі особи, як ваш син, залишаються з нічим. Чи є у Вас докази того, що Ви за авто заплатили гроші? Якщо є такі докази, то потрібно звертатися до суду.

Написати відповідь


два + 2 =