Відпустка без збереження заробітної плати в Україні

Як щорічна, так і додаткова і соціальна відпустка є оплачуваними. Крім цих видів відпустки, українці, що працюють за наймом, можуть отримати неоплачувану відпустку, без збереження заробітної плати. Кому, в яких випадках і на який термін може надаватися відпустка без збереження заробітної плати?

В обов’язковому порядку

Українським законодавством (ст. 25 Закону України «Про відпустки») встановлена ​​категорія працівників, яким роботодавець зобов’язаний надати відпустку без збереження заробітної плати. До них відносяться:

  • матері-одиначки, які виховують двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;
  • батьки, які виховують двох і більше дітей до 15 років або дитину-інваліда без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • чоловік, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці;
  • мати або інші члени сім’ї, що доглядають за дитиною, якщо дитина потребує домашнього догляду до 6 років;
  • мати або інші члени сім’ї, що доглядають за дитиною до 14 років, на період оголошення карантину на відповідній території;
  • ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
  • пенсіонери за віком
  • інваліди III групи
  • співробітники, які збираються вступити в шлюб;
  • співробітники, у яких помер хтось із близьких;
  • співробітники, у яких близький родич хворіє і потребує догляду;
  • співробітники, спрямовані на санаторно-курортне лікування;
  • працівники, допущені до вступних іспитів у вищі навчальні заклади
  • працівники, допущені до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва;
  • працівники, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки;
  • сумісники
  • ветерани праці
  • працівники, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію;
  • працівники, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості;

За згодою сторін

Будь-який з співробітників може просити роботодавця надати йому відпустку без збереження заробітної плати за сімейними обставинами або з інших, поважних причин (ст. 26 Закону України «Про відпустки»). Відпускати працівника у відпустку чи ні в даному випадку залишається на розгляд роботодавця. У будь-якому випадку тривалість відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін не може перевищувати 15 календарних днів на рік.

Тривалість відпустки

Відпустка без збереження заробітної плати надається на такий строк:

  • матері або батьку, який виховує дітей без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), які мають двох і більше дітей до 15 років або дитину-інваліда, – тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
  • чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, – тривалістю до 14 календарних днів;
  • матері або іншим членам сім’ї, у разі якщо дитина потребує домашнього догляду, – тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний) – не більш ніж до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку;
  • матері або іншим членам сім’ї по догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території;
  • ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” – тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
  • особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, – тривалістю до 21 календарного дня щорічно;
  • пенсіонерам за віком та інвалідам III групи – тривалістю до 30 календарних днів щорічно;
  • інвалідам I і II груп – тривалістю до 60 календарних днів щорічно;
  • особам, які одружуються, – тривалістю до 10 календарних днів
  • працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчерки), братів, сестер – тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних – тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад;
  • працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, – тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів;
  • працівникам для завершення санаторно-курортного лікування – тривалістю, визначеною у медичному висновку;
  • працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, – тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад;
  • працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, а також працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, – тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад;
  • сумісникам – на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи;
  • ветеранам праці – тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
  • працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, – тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи;
  • працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, – тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямку. При наявності двох або більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини
  • працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі, протягом четвертого року навчання надається за їх бажанням один вільний від роботи день на тиждень без збереження заробітної плати.

Відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами або з інших поважних причин надається на термін, визначений за згодою сторін, але не більше 15 календарних днів на рік.

Порядок надання відпустки

Для того, щоб отримати відпустку за свій рахунок необхідно подати роботодавцю заяву з проханням його надати і зазначенням бажаних дат, терміну, а також підстави для його надання. До заяви незайвим буде додати копію документа, що дає право на його отримання (свідоцтво про народження дитини (дітей), медичний висновок, направлення на санаторно-курортне лікування, документ, що підтверджує особливий статус: ветерана війни, праці, інваліда і т.д і т . п.).

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Стаття опублікована у понеділок, 06.08.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 8 = сорок вісім

--


Календар публікацій

Серпень 2012
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031