Де залишати машину, щоб отримати страхове відшкодування?

Сьогодні всі двори багатоповерхових будинків заставлені автомобілями, припаркованими на ніч. Чи безпечно це? Якщо машина застрахована, чи вплине місце стоянки на можливу виплату відшкодування?

Василь Дужак

Директор департаменту організації та розвитку продажів

Страхова компанія: PZU України

Коли ви страхуєте автомобіль, то перекладаєте відповідальність за можливі ризики на страхову компанію. Перелік цих ризиків зазначається в договорі страхування. І якщо в ньому відзначено пункт “без обмежень” по нічному зберіганню авто, то компанія зобов’язується компенсувати збитки в межах можливих ризиків. Але навіть якщо автомобіль застрахований, неприємності з машиною не сподобаються нікому. А якщо врахувати, що франшиза по викраденню у багатьох страховиків становить 5%, то це може стати не тільки психологічною проблемою. Тому бажано не кидати своє авто напризволяще. З точки зору збереження машини безпечніше використовувати хоча б дві різнотипні протиугінні системи. Не рекомендуємо накривати авто тентом або чохлом, залишати навіть, здавалося б, некорисні й нікому не потрібні речі в салоні. Тим більше не можна зберігати в салоні документи і запасні ключі. Де б ви не паркувалися, не залишайте машину під деревами або під балконами (вікнами), з яких можуть падати різні предмети.

Якщо говорити про платні паркінги, обладнані на швидку руку в спальному районі, то, як правило, це більше самозаспокоєння автовласників, ніж реальний захист.

По-перше, тому що далеко не всі організації, які володіють стоянкою, беруть на себе відповідальність за автомобіль який зберігається. Мені ще жодного разу не доводилося чути, що власники стоянки компенсували господареві машини хоча б незначний збиток. Зате річні витрати на зберігання машини порівнянні з вартістю поліса КАСКО з мінімальним покриттям. При цьому на території відкритого паркінгу авто піддається практично таким же ризикам, як біля будинку. Його може пошкодити інше авто, залити водою, побити градом або подряпати ключем якийсь заздрісник. І далеко не кожна стоянка забезпечує прийнятний рівень фізичної охорони. Так що захист на автостоянці машини вельми ілюзорна. Тому де б ви не паркували автомобіль на ніч, якщо він застрахований, можете спати спокійно.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

 

Стаття опублікована у понеділок, 06.08.2012, у категорії Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 − три =

--


Календар публікацій

Серпень 2012
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031