В НБУ розповіли, що робити з персональними даними, які належать до банківської таємниці

Постанова НБУ від 11.07.2012 р. №292

Згідно з постановою Правління НБУ, правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці доповнюються ще одним розділом під назвою — «Порядок обробки персональних даних, що належать до банківської таємниці».
Правління Національного банку України постановою від 11.07.2012 р. №292 внесло зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці (далі — Правила). Цей документ розроблено у зв’язку з ухваленням Закону «Про захист персональних даних».
Згідно з передбаченими змінами, працівники банку у разі прийняття їх на роботу підписують зобов’язання про збереження банківської таємниці, у т.ч. з обробки (використання) персональних даних, що належать до банківської таємниці, лише відповідно до їхніх професійних, службових або трудових обов’язків, недопущення розголошення будь-яким способом таких персональних даних. При цьому у формі такого зобов’язання має бути передбачено, що воно залишається чинним і після припинення такими працівниками виконання покладених на них обов’язків, окрім випадків, установлених законом.
Також постановою передбачено, що банки зобов’язані виконувати лише рішення суду про розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, у порядку, встановленому законодавством України. Нагадаємо, що у попередній редакції Правил банки також зобов’язані виконувати письмові вимоги судів загальної юрисдикції про розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, у передбаченому законом порядку.
Також, згідно з постановою, правила доповнюються ще одним розділом під назвою — «Порядок обробки персональних даних, що належать до банківської таємниці». Так, до персональних даних, які належать до банківської таємниці, належать відомості або сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована, що сталі відомі банку при обслуговуванні фізичної особи і відносинах з нею або третіми особами при наданні послуг банку.
Банки зобов’язані відповідно до вимог законодавства у сфері захисту персональних даних та правил розробити, а також затвердити внутрішні документи щодо порядку обробки персональних даних, що належать до банківської таємниці, в яких, зокрема, визначити:
— мету обробки, склад персональних даних у базі персональних даних та її місцезнаходження;
— порядок внесення, зміни, оновлення, використання, поширення, знеособлення, знищення персональних даних у базі персональних даних;
— способи та порядок дотримання прав фізичної особи, щодо якої здійснюється обробка її персональних даних у базі персональних даних;
— структурний підрозділ або відповідальну особу, яка організовує роботу, пов’язану із захистом персональних даних при їх обробці відповідно до закону;
— порядок захисту персональних даних, у т.ч. від незаконної обробки та незаконного доступу до них.
Банки й інші власники баз персональних даних, які здійснюють обробку персональних даних, що належать до банківської таємниці, мають право використовувати такі персональні дані на підставі згоди суб’єкта персональних даних на обробку його персональних даних або дозволу на обробку персональних даних, наданого відповідно до закону виключно для здійснення їхніх повноважень.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Джерело: ЮРЛИГА
Стаття опублікована у вівторок, 14.08.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


сім + = 9

--


Календар публікацій

Серпень 2012
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031