Проведення Держінспекцією з питань праці перевірок щодо дотримання законодавства

Наказ Мінсоцполітики від 02.07.2012 р. №390 «Про затвердження Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів»

Мінсоцполітики наказом від 02.07.2012 р. №390 затвердило:
— Порядок проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів;
— форму акта перевірки додержання госпсуб’єктами законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
— форму припису;
— форму протоколу про адмінправопорушення;
— форму постанови про накладення адміністративного стягнення відповідно до статті 1886 Кодексу України про адмінправопорушення.
Також затверджено перелік питань, які підлягають перевірці щодо дотримання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соцстрахування.
Право проведення перевірок мають посадові особи Держпраці України та її територіальних органів, які відповідно до своїх посадових обов’язків мають повноваження державного інспектора з питань праці.
Інспектор може проводити планові і позапланові перевірки за місцем провадження діяльності госпсуб’єкта або його відокремлених підрозділів або у приміщенні органу держнагляду у випадках, передбачених Законом «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Планові перевірки проводяться з періодичністю, яка визначається відповідно до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження госпдіяльності госпсуб’єктами у частині додержання вимог законодавства про працю та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), наведених у додатку до постанови КМУ від 17.11.2010 р. №1059.
Позапланова перевірка проводиться незалежно від кількості раніше проведених перевірок за наявності підстав, визначених Законом «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»
Позапланові перевірки за зверненнями фіз- та юросіб здійснюються за наявності згоди Держпраці України на їх проведення. Інспекторам забороняється виступати посередниками, арбітрами чи експертами під час розгляду трудових спорів.
Інспектору на час проведення перевірки надається обладнане належним чином робоче місце.
За результатами перевірки складається акт перевірки. У разі виявлення порушень вносяться приписи про усунення виявлених порушень, вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності винних осіб.
Рішення інспектора може бути оскаржене у суді.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Автор: Хомицкая Марианна
Джерело: «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у вівторок, 14.08.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять × 9 =

--


Календар публікацій

Серпень 2012
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031