Ризиковано купувати квартиру, яку власник отримав у подарунок при незрозумілих обставинах?

Приглянув квартиру, але є сумніви: продавець отримав її по дарчій від старого, що помер місяць тому. Дарча була підписана прямо перед смертю. Питання: якщо я куплю цю квартиру, хто потім зможе оскаржити цю покупку? Якщо дарчу визнають недійсною, чи буде автоматично визнаний таким договір купівлі-продажу? Як мені компенсують гроші?

Олександр Суботін

Адвокат

Юридична компанія “Тарасов і партнери”

За загальним правилом, угоду може оскаржити будь-хто, чиї інтереси ця угода зачіпає. У вашому конкретному випадку, до осіб, чиїх інтересів стосується дарча, можна віднести родичів, які могли б стати спадкоємцями померлого і отримати квартиру у спадок, якщо б вона не була подарована.

Погоджуся з вами, що ситуація насторожує. Щоб мінімізувати ризики, спробуйте відшукати родичів померлого і дізнатися їх позицію. Якщо вони мають намір йти до суду, то краще від покупки квартири відмовитися, так як невідомо, як суд розсудить. Якщо договір дарування визнають недійсним, то в подальшому можуть визнати і договір купівлі-продажу недійсним. Питання недійсності договору купівлі-продажу та договору дарування може бути і предметом одного позову.

При визнанні договору недійсним настає реституція, тобто повернення сторонами всього, отриманого ними за договором. Отже, покупець зможе розраховувати на повернення відданих продавцеві квартири грошей. Але тут є теж пара вагомих нюансів.

  1. можна розраховувати на повернення грошей, якщо вся сума була вказана в договорі. Найчастіше люди намагаються заощадити на податках і вказують суму меншу тієї, яка була передана. У такому разі покупець, заощадивши 1000 доларів, втрачає набагато більше. Як мовиться, скупий платить двічі.
  2. навіть якщо сума вказана вся, не факт, що продавцю буде чим платити: квартиру повернули спадкоємцям, гроші вже витратив, а іншого майна просто немає. Ситуація безвихідна.

Так що, перед покупкою варто все добре перевірити.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Джерело: ФІНАНСИ bigmir) net

Стаття опублікована у понеділок, 20.08.2012, у категорії Право, суди, Рекомендовані. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ п'ять = 10

--


Календар публікацій

Серпень 2012
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031