Як правильно оформити додаткову угоду до договору?

В процесі виконання договору на практиці часто виникає необхідність внести в уже діючу угоду зміни або доповнення. Як правильно це зробити і оформити?

Перш за все, потрібно пам’ятати, що згідно зі ст. 188 Господарського кодексу України зміна господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або самим договором. Сторона, яка вважає за необхідне змінити договір повинна направити пропозицію про це другій стороні за договором. У сторони, яка отримала пропозицію, є 20 днів для того, щоб розглянути пропозицію і прийняти рішення.

Якщо сторони досягли згоди, потрібно належним чином оформити зміни до договору. Так, варто звернутися до статті 654 Цивільного кодексу України, яка говорить, що зміна (як і розірвання) договору здійснюється в такій самій формі, що й договір, що змінюється (розривається), якщо інше не передбачено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Господарський договір укладається в простій письмовій формі, за загальним правилом, у вигляді єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками (ст. 181 ГКУ). Зміни до договору також доцільно оформить у вигляді окремого єдиного документа. При цьому, документ повинен містити всі необхідні реквізити договору.

Перш за все – назва «Додаткова угода» («Додаткова угода»). Правильніше використовувати таку назву документа, ніж, скажімо, «Доповнення» або «Додаток» («Додаток»), оскільки останнє передбачає скоріше доповнення до основного договору. Найчастіше у формі «Додатка» оформляються специфікації, креслення та інші невід’ємні частини основної угоди.

Додаткова угода має містити:

  • вказівка ​​на місце і дату його укладення,
  • повне найменування сторін;
  • посилання на основний договір (його реквізити);
  • істотні умови такої угоди;
  • дату набрання чинності і термін дії;
  • реквізити сторін, їх підписи та печатки.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 05.10.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять × = 25