Водіїв змусять поміняти права

Видане в СРСР посвідчення водія доведеться замінити — ухвалено закон, що передбачає запровадження документів європейського зразка

Рада прийняла загалом Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр (№10492)». «За» проголосували 233 народні депутати. Головне у цьому законі — запровадження в Україні біометричних паспортів, але стосуватиметься він і автомобілістів.
У законі зазначено, що посвідчення водіїв, видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади СРСР, втрачають чинність з 1 січня 2015 року. Якими мають бути нові права водіїв, зазначено у статті 26.
Зокрема, посвідчення водія матиме форму картки, що містить безконтактний електронний носій інформації. На лицьовому боці зазначатимуться особисті дані, категорія, а також строк закінчення дії документа. У верхній лівій частині зворотного боку посвідчення водія наноситься одновимірний штрих-код.
Назва держави і назва документа зазначаються українською, російською, англійською та французькою мовами. П.І.Б. писатимуть українською мовою та латинськими літерами. Решта написів у посвідченні зазначаються українською та англійською мовами.
Згідно з цим законом, оформлення і видача прав водіїв здійснюються уповноваженим органом у термін до 5 робочих днів з дня подання необхідних документів.
Термін дії посвідчення обмежено (встановлюється відповідно до вимог міжнародних договорів України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою). Після закінчення терміну дії проводиться його заміна (у разі пред’явлення старого) з урахуванням особливостей, передбачених законодавством про дорожній рух.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Джерело: МінПром

Стаття опублікована у понеділок, 08.10.2012, у категорії Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


один × 1 =