Для працевлаштування іноземця роботодавцю слід отримати спеціальний дозвіл

Лист Мінсоцполітики від 16.08.2012 р. №ДЦ-09-4005/0/6-12 «Щодо виконання законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями та порядку оформлення дозволу на працевлаштування іноземця»

Дозвіл на використання праці іноземця або особи без громадянства оформляється та видається підприємствам, установам, організаціям, які запросили іноземця на певну посаду або робоче місце, тобто конкретному роботодавцю для працевлаштування іноземця на конкретному робочому місці або посаді.
Для оформлення дозволу роботодавці подають до державної служби зайнятості перелік документів, зокрема:

  • заяву, обгрунтування доцільності використання праці іноземця;
  • проект трудового договору роботодавця з працівником — іноземним громадянином, який укладається за умови оформлення дозволу на використання праці цього іноземця.

Дозвіл анулюється, якщо праця іноземця використовується на інших умовах, ніж зазначені у дозволі, або іншим роботодавцем.
Сьогодні в Україні встановлено обмеження щодо використання праці іноземців, які тимчасово перебувають в Україні, на декількох робочих місцях або двома і більше роботодавцями. У зв’язку з цим державна служба зайнятості не може видати більше одного дозволу на використання праці іноземця у період дії виданого дозволу.
Дозвіл на працевлаштування в Україні не потрібен іноземним громадянам, які постійно проживають в Україні (мають посвідку на постійне проживання в Україні).
Іноземні громадяни, які отримали вищу освіту в Україні та не мають посвідки на постійне проживання в Україні, мають право працювати в Україні за умови отримання працедавцем дозволу на використання праці іноземця або особи без громадянства.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Автор: Царук Светлана
Джерело: «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у вівторок, 16.10.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− два = 0