Як змінити місце голосування на парламентських виборах – 2012?

Багато хто задається питанням, чи можна проголосувати не за місцем своєї реєстрації на виборах до Верховної Ради 28 жовтня 2012. Процедура була змінена, але зробити це можна.

Головне нововведення виборів – 2012 полягає в тому, що тепер із заявою про зміну місця голосування виборець повинен звертатися не до виборчої комісії, а в органи ведення Реєстру виборців. Такими є:

  1. в районі, районі в місті Києві, місті Севастополі – структурний підрозділ апарату районної, районної у місті державної адміністрації;
  2. в місті обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення без районного поділу – виконавчий орган міської ради;
  3. в районі в місті обласного значення з районним поділом – виконавчий орган районної ради або структурний підрозділ створеного у районі виконавчого органу міської ради.

Заява подається до органу ведення Реєстру або за виборчою адресою (місцем реєстрації постійного місця проживання) особи, або за місцем перебування виборця в день виборів. І зробити це потрібно не пізніше, ніж за 5 днів до проведення голосування.

У заяві потрібно вказати такі дані: прізвище, ім’я (усі імена, якщо їх декілька), по батькові, дату і місце народження, виборча адреса, мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де виборець буде знаходитися в день виборів або номер виборчої дільниці, який він просить визначити місцем його голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності).

При цьому, орган ведення Реєстру повинен сприяти громадянам у визначенні виборчої дільниці (дільниці для голосування) та при наданні ними заяви надавати їм необхідну правову допомогу.

Приблизний зразок заяви повинен бути розміщений у спеціально відведеному місці в органі ведення Реєстру. У той же час, недотримання зразкового зразка заяви не є підставою для відмови в його прийнятті, тобто написати заяву можна і в довільній формі, але обов’язково вказати всі необхідні дані.

При поданні заяви громадянин повинен пред’явити документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).

Заява про зміну місця голосування розглядається невідкладно, але не пізніше, ніж за 5 днів до дня голосування. Орган ведення реєстру перевіряє чи включений виборець до Реєстру, чи має він право голосу і чи не було вже змінено його місце голосування. Якщо виборець включений до Реєстру, має право голосу (на день виборів йому виповнилося 18 років) і він не подавав заяви про зміну місця голосування в інший орган, орган ведення Реєстру приймає позитивне рішення.

Якщо в ході перевірки виявиться, що виборець не включений до Реєстру, потрібно буде спочатку подати заяву про включення до Реєстру за місцем проживання, а вже потім про зміну місця голосування.

Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення встановленої форми, яка має бути підписана керівником органу ведення Реєстру та скріплене печаткою. У списку виборців, навпроти прізвища та імені виборця, якому було тимчасово змінено місце голосування, в графі «Примітки» вказується номер посвідчення та найменування органу, який його видав.

У день голосування за місцем тимчасового перебування виборець повинен пред’явити документ, що підтверджує особу, і це посвідчення.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Катерина Гутгарц

Prostopravo.сom.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 19.10.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


шість − 2 =