Чи потрібно укладати трудовий договір під час навчально-виробничої практики?

Лист Мінсоцполітики від 20.08.2012 р. №107/021/150-12 «Щодо проходження виробничого навчання і виробничої практики учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів»

Мінсоцполітики нагадало, що підприємства, незалежно від форми власності та підпорядкування, зобов’язані надавати робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничої практики учнями. Крім того, учням дозволено самостійно обирати для себе місце проходження виробничої практики за узгодженням з навчальним закладом.
Отже, між навчальним закладом і підприємством не пізніше ніж за два тижні до початку практики має бути укладено договір на основі Типового договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями, слухачами виробничого навчання та виробничої практики.
Проте учні, слухачі ПТУ на час виробничого навчання і виробничої практики до складу (списку) і штатного розпису працівників підприємства не включаються.
Враховуючи, що зазначені відносини не є трудовими, а трактуються як навчально-виробничий процес, необхідності в укладенні строкових трудових договорів на період проходження виробничої практики немає.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Автор: Царук Светлана

Джерело: «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у четвер, 25.10.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять − = 3