Як реєструватися платником ПДВ

Рішення про реєстрацію платником ПДВ приймається на підставі реєстраційної заяви і первинних документів

Про це повідомили в управлінні взаємодії із засобами масової інформації і громадськістю Державної податкової служби (ДПС) в Одеській області. У повідомленні податкової зазначено, що коли особа, яка не є платником ПДВ у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій не перевищують 300 000 грн, вважає за доцільне добровільно реєструватися як платник ПДВ, така реєстрація здійснюється за його заявою.
ДПС вказує, що не є обов’язковими для заповнення рядки розділу 7 реєстраційної заяви платника ПДВ за формою №1-НДС щодо обсягу постачання товарів/послуг іншим платникам ПДВ, а також розділи 8 і 9 заяви щодо даних про статутний капітал (балансову вартість активів) особи. Це пов’язано з тим, що попередні норми Податкового кодексу України (ПКУ), що передбачають добровільну реєстрацію платником ПДВ за наявності в особи обсягів постачання товарів/послуг іншим платникам ПДВ за останні 12 місяців, не менших від 50% загального обсягу постачання, або за наявності статутного капіталу, що перевищує 300 000 грн, вилучено.
«Виходячи з вимог ПКУ рішення про реєстрацію платника ПДВ приймається за наслідками розгляду реєстраційної заяви і документів, що підтверджують постачання товарів/послуг, та у разі відповідності до вимог, визначених для обов’язкової і добровільної реєстрації особи — платника ПДВ», — зазначають у податковій.
Термін реєстрації (перереєстрації) платників ПДВ зменшено з 10 до 5 робочих днів.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Джерело: UBR
Стаття опублікована у п`ятниця, 02.11.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


три − 2 =