Виплата одноразової грошової допомоги при виході на пенсію бюджетникам

З 1 жовтня 2011 року деякі категорії пенсіонерів-бюджетників отримали право на отримання одноразової грошової допомоги від держави в розмірі 10 мінімальних пенсій. Кому і на яких умовах призначається і виплачується така допомога?

Право на отримання одноразової грошової допомоги при виході на пенсію передбачено п. 7-1 Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У відповідності з нормами цього пункту право на отримання одноразової допомоги мають ті, хто:

  • досяг пенсійного віку, передбаченого ст. 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне забезпечення»;
  • на день досягнення пенсійного віку працював в установах та організаціях державної та комунальної форми власності на посадах, що дають право на пенсію за вислугою років згідно п.п. «Е» – «ж» ст. 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»   :
  • працівники сфери освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення;
  • спортсмени;
  • артисти;
  • мають страховий стаж на таких посадах 35 років – для чоловіків і 30 років – для жінок;
  • раніше не отримував ніякий вид пенсії;
  • виходить на пенсію за віком.

Розмір допомоги становить 10 місячних пенсій станом на день її призначення та виплачується одночасно з першою виплатою пенсії органами Пенсійного фонду. Оподаткуванню цей вид допомоги не підлягає.

Допомога не виплачується:

  • тим, хто вийшов на пенсію до 1 жовтня 2011 року;
  • вийшли на пенсію за вислугою років і жінкам, які вийшли на пенсію за віком достроково, в 55 років;
  • тим, хто не має необхідного страхового стажу роботи.

До страхового стажу, що дає право на одержання грошової допомоги, включається робота:

  • у сфері освіти, охорони здоров’я та соціального захисту – відповідно до Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад. Робота на яких дає право на пенсію за вислугою років, затвердженого Постановою КМУ від 4 листопада 1993 №909   ;
  • для артистів – відповідно до Переліку посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугою років незалежно від віку, затвердженого Постановою КМУ від 12 жовтня 1992 №583   ;
  • для спортсменів – період перебування в складі збірних команд України, а також колишньої Української РСР.

При цьому, допускається підсумовування страхового стажу на вищеназваних роботах і посадах.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Катерина Гутгарц

Prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у четвер, 08.11.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 + = дванадцять