Від оплати за неякісні комунальні послуги можна відмовитися

Громадяни можуть відмовитися від оплати за надання неякісних комунальних послуг, в тому числі, і опалення, але повинні офіційно повідомити про свої претензії експлуатаційну організацію, повідомив директор департаменту проектного управління та енергоефективності у сфері життєзабезпечення Мінрегіонбуду Станіслав Захаров.

За його словами, в іншому випадку споживачі не зможуть довести свою правоту в суді.

“Просто перестати платити за неякісні комунальні послуги – неправильно. Потрібно буде доводити, що послуга дійсно не надавалася. Велика ймовірність, що в недалекому майбутньому постачальна організація подасть на такого споживача до суду і виграє його”, – пояснює представник Мінрегіонбуду.

С.Захаров зазначив, що звертатися до комунальників з претензіями потрібно як усно, так і письмово. “Скарга повинна бути офіційно зареєстрована – черговий зобов’язаний сказати номер звернення і назвати свої ім’я та прізвище”, – пояснив він.

За його словами, якщо комісія від експлуатуючої організації провела огляд, але споживача не задовольняє акт обстеження, варто звернутися з повторною скаргою, але вже в органи місцевого самоврядування. Після цього комісія під керівництвом місцевої адміністрації проводить власне обстеження.

“Якщо з якоїсь причини комісія не провела перевірку, не вказала в акті причину виникнення проблеми або терміни її вирішення, житель може скласти акт самостійно. Для цього потрібні підписи не менше ніж двох споживачів послуги. Наприклад, можна запросити сусіда”, – пояснив чиновник.

За його словами, тільки після того як акт відправлений у експлуатуючу організацію і офіційно зареєстрований, він може бути підставою для неплатежу. “Так можна і потрібно боротися за якість комунальних послуг”, – упевнений представник Мінрегіонбуду.

Він також нагадав, що відключати користувачів від комунальних послуг експлуатаційні контори не мають права. “Для стягнення боргів є суди, виконавчі служби та інші цивілізовані методи впливу на неплатників. Відключення квартир від тепла – це самоуправство. Щоб боротися з цим, потрібно не мовчати, а ставити до відома вищі інстанції, представників місцевої адміністрації”, – радить С. Захаров.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 16.11.2012, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


три + = 12