Вищий спецсуд роз’яснив, як застосовувати старий і новий Кримінально-процесуальний кодекс

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ видав інформаційний лист від 20.11.2012 р. “Про деякі питання застосування розділу XI” Перехідні положення “Кримінально-процесуального кодексу”.

Згідно з листом, для вирішення питання, по якому кримінальне судочинство буде здійснюватися з двох кодексів, слід брати до уваги дату надходження до суду скарг, клопотань, подань, матеріалів кримінальної справи з обвинувальним висновком, постановою про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, постановою про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, і дату набрання чинності нового КПК.

Датою надходження таких матеріалів до суду є не дата їх передачі у виробництво конкретного судді, а дата, зазначена на реєстраційному штампі суду поруч з номером в правому нижньому чи іншому вільному від тексту місці супровідного листа до кримінальної справи (матеріалу), що проставляється в день його надходження до суду працівником апарату суду.

Якщо до суду першої інстанції 19 листопада 2012 або раніше, відповідно до такого штампу, надійшла скарга на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора або подання про обрання запобіжного заходу або про продовження його термінів, а судовий розгляд призначено на 20 листопада або пізніше, суд повинен розглянути їх, керуючись положеннями КПК 1960 р. і розділу XI «Перехідні положення» КПК.

Кримінальні справи, що надійшли до суду з обвинувальним висновком, постановою про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, постановою про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності до 19 листопада 2012 включно, розглядаються судами першої інстанції у відповідності до п. 11 розділу XI «Перехідні положення» КПК тільки в порядку і в строки, визначені КПК 1960 р., без будь-яких обмежень і винятків (у тому числі за складом суду, фіксуванню судового провадження тощо).

Також роз’яснюється, що судові рішення суду першої інстанції, що не набрали чинності на день набрання чинності КПК, оскаржуються в суді апеляційної інстанції в порядку і в строки, передбачені КПК 1960

Апеляційні та касаційні скарги, а також заяви про перегляд судових рішень у кримінальних справах ВСУ, які до набрання чинності КПК були розглянуті судом першої/апеляційної інстанції, або розгляд яких у суді продовжується, а також у справах, які надійшли до суду першої інстанції до 19 Листопад 2012 включно, подаються та розглядаються відповідними судами в порядку, встановленому КПК 1960

Крім того, якщо до набрання чинності КПК у кримінальному провадженні в якості захисника брала участь особа, яка не мала статусу адвоката, вона продовжує здійснювати повноваження захисника в такому кримінальному провадженні. Якщо ж обвинувачений, засуджений під час здійснення судового провадження відмовиться від послуг такого захисника чи побажає замінити його іншим, захисником в такому випадку має бути особа, яка відповідає вимогам, встановленим ст. 45 КПК.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Джерело: ligazakon

Стаття опублікована у четвер, 22.11.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 9 = дев'ять