Тільки виписка зможе підтвердити існування підприємця або юридичної особи

17 грудня набирає чинності Закон України від 24.05.2012 р. №4839-VI

Нагадуємо, що з 17.12.2012 р. набирає чинності Закон України від 24.05.2012 р. №4839-VI, який надає особливого статусу виписці з ЄДР (далі — виписка). Виписка стане єдиним документом, що підтверджує існування юросіб, їхніх відокремлених підрозділів або про фізосіб-підприємців, містить відомості про них і використовується для ідентифікації під час провадження господарської діяльності та відкриття рахунка у банку.

Виписка, яку планують видавати вже з 1 січня, має містити серед іншого: 

— П.І.Б. осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені юрособи або від імені фізособи-підприємця без довіреності;

— вказівку про наявність обмежень щодо представництва від імені юрособи або підприємця;

— дату і номер запису в Єдиному державному реєстрі;

— дату і номер запису про взяття та зняття з обліку, назву та ідентифікаційні коди органів статистики, ДПС, ПФУ, в яких юрособа (її відокремлений підрозділ) чи підприємець перебуває на обліку;

— дані про основний вид діяльності;

— реєстраційний номер у Пенсійному фонді та клас професійного ризику відповідно до основного КВЕД;

— у разі зміни місцезнаходження — термін, до якого особа перебуває на обліку в ДПС за місцем попередньої реєстрації.

Отже, юрособи та фізособи-підприємці можуть відмовитися від отримання витягу, який хоча й містить дещо ширшу інформацію, ніж виписка, але все-таки дублює основні відомості, необхідні для підтвердження господарської діяльності. Принаймні витяг наразі не потрібен підприємцям на ЄП, які змінюють коди КВЕД, — податкові органи його не вимагають.

Важливим є те, що ЄДР міститиме не лише відомості, подані самим госпсуб’єктом, а й ті, що отримані у порядку обміну інформацією від органів статистики, ДПС та ПФУ. Зокрема, йдеться про зміну видів діяльності та місцезнаходження (у разі зміни юрадреси та визначення податкової адреси за довідкою №20-ОПП для об’єкта оподаткування та/або відокремленого підрозділу).

Чи встановлено плату за видачу виписки? 

Для госпсуб′єктів, які будуть реєструватися після 17.12.2012 р., виписка оплачується у розмірі 17 грн за кожен випадок її видачі.

Не справляється плата за одержання виписки з ЄДР під час : 

— проведення державної реєстрації;

— включення відомостей про діючих юросіб та підприємців;

— внесення змін до відомостей про юрособу, які містяться в ЄДР, але не пов’язані зі змінами, що вносяться до установчих документів;

— внесення змін до установчих документів;

— включення до ЄДР відомостей про створення (закриття) відокремленого підрозділу;

— внесення змін до відомостей про фізособу-підприємця, які містяться в ЄДР; тощо

І останній момент: Законом №4834 також було внесено зміни до порядку взяття СГД на податковий облік (п. 64 та 65 ПКУ). Сьогодні взяття госпсуб’єкта на облік в органах ДПС завершується видачею довідки ф. №4-ОПП, а виписка з ЄДР надається окремо, незалежно від факту податкової реєстрації. А з 17 грудня факт реєстрації у ДПС підтверджуватиметься видачею виписки з ЄДР, причому держреєстратор не дасть виписку з ЄДР без надходження інформації про реєстрацію з ДПС (див. інформацію, що міститиме виписка). Важливим є також, що тепер для відкриття рахунка у банку достатньо буде або виписки з ЄДР, або довідки з ДПС (для тих, хто не включається до ЄДР).

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Автор: Канарева Наталия

Джерело: «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у понеділок, 26.11.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім × 1 =