Довіреність від юрособи видається керівником або за рішенням засновників

Чим посвідчуються повноваження представника подавати та отримувати документи у держорганах від імені юридичної особи

Держпідприємництво справедливо зазначає, що видача довіреності юрособою має свої особливості з огляду на:

- наявність повноважень керівника, встановлених статутом та/або законом;

- наявність повноважень органу (виконавчого органу) юрособи, який уповноважений статутом та/або законом.

Щодо керівника, то його повноваження на видачу довіреності передбачені переважно статутом. Причому у багатьох статутах прямо вказується не лише на право видати довіреність, а й окреслюється перелік дій, які керівник може визначити у такій довіреності.

Увага! Тут є один украй важливий момент: усі відомості про керівника та про особу, яка може зазначається у реєстраційній картці, що подається держреєстратору або при створенні юрособи, або при внесенні змін до ЄДР. Таким чином, на особу, яка зазначена у такій реєстраційній картці як особа, що може діяти без довіреності від імені юрособи (при укладенні договорів, представлення інтересів у держорганах), не треба додатково оформляти довіреність. Роль довіреності відіграє сам факт внесення таких офіційних відомостей до ЄДР.

Якщо ми говоримо про орган (виконавчий орган) юридичної особи, то тут варто спинитися.

Держпідприємництво слушно зауважує, що чинне законодавство України не містить загального поняття органу юрособи. Натомість стаття 99 ЦКУ дає загальну характеристику виконавчого органу товариства, а стаття 161 ЦКУ — виконавчого органу акціонерного товариства.

Тож, у разі якщо ми говоримо про такий виконавчий орган, як, скажімо, раду директорів у ТОВ, то у такій ситуації видача довіреності перетворюється на цілу процедуру:

спочатку рада директорів ТОВ має прийняти рішення про необхідність видачі довіреності конкретній особі;

відтак приймається рішення про те, хто саме з ради директорів ТОВ буде уповноважений на підписання такої довіреності.

Щоправда, є простіший шлях — визначити особу, яка буде від імені юрособи (ради директорів ТОВ) видавати і підписувати довіреності, безпосередньо у статуті з переліком дій, на вчинення яких вона може бути видана.

Увага! Як у ситуації з керівником підприємства, так і в ситуації з радою директорів, ніхто не застрахований від необхідності підтвердження повноважень особи, яка підписує таку довіреність. Причому така необхідність на сьогодні є досить поширеною у держорганах, у т.ч. і в судах.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Автор: Канарева Наталия
Джерело: «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у понеділок, 10.12.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ вісім = 16