Як зареєструвати компанію в офшорній зоні

На сьогоднішній день ведення бізнесу за допомогою офшорної компанії є одним з найефективніших методів податкового планування. З кожним днем ​​все більше представників великого та середнього бізнесу, та й просто людей побоюються за свої заощадження намагаються захистити свій капітал за допомогою його виведення закордон. Це пов’язано не тільки з відсутністю політичної та економічної стабільності в Україні, але і з високими податковими ставками, що ускладнюють життя, як великим, так і дрібним підприємцям.

Ведення бізнесу за допомогою офшорів, тобто компаній, зареєстрованих на території з низькими податковими ставками – абсолютно законно. Виходячи з принципів приватноправових відносин, фізичні та юридичні особи набувають і здійснюють свої цивільні права своєю волею, і в своїх інтересах. Ведучи бізнес, ми вільні у встановленні своїх прав і обов’язків на основі договору, який не суперечить законодавству. Таким чином, використання в бізнесі офшорних структур є законним, якщо при цьому не порушуються норми господарського, податкового та кримінального права.

Суть використання офшорів полягає в тому, що законодавство деяких країн і економічних зон звільняє від податків зареєстровані у них компанії, які не ведуть на їх території підприємницьку діяльність. Іншими словами, якщо офшорна компанія не займається реалізацією своїх товарів і послуг в країні реєстрації, то податки платити вона теж не зобов’язана. Такі компанії оплачують тільки щорічний фіксований збір. Причому, це не єдина перевага офшорної компанії.

Чому офшор?

Чим же вигідний офшор? По-перше, Ви отримуєте можливість відкрити рахунок у закордонному банку, який зможе захистити Ваші інвестиції, незалежно від політичної, або економічної ситуації у Вашій країні. По-друге, наявність офшорної компанії дозволяє поліпшити ведення зовнішньоекономічної діяльності та збільшити сфери впливу Вашого бізнесу.

Для більш глибокого розуміння логіки роботи офшорних компаній, їх слід розділити на два види.

  1. Компанії, зареєстровані в юрисдикціях, де політична ситуація більш-менш стабільна, але рівень економіки не високий. Уряди цих країн звільняють офшорні компанії від податків в ім’я залучення зарубіжних інвестицій. Як правило, власники таких офшорів платять щорічні державні мита, використовуючи свої компанії як “скарбнички”.
  2. Компанії, зареєстровані в державі з пільговим оподатковуванням і більш жорсткими вимогами до реєстрації – обов’язковою є реєстрація компанії в державному регістрі. У цьому випадку підвищується і престиж компанії.

Оформлення офшору

Сьогодні українському бізнесменові не обов’язково їхати в країну обраної юрисдикції і проходити іноземною мовою складну процедуру реєстрації. Існують дистанційні способи реєстрації офшорних компаній.

Розібравшись, чи допоможе таке підприємство досягненню Вашої мети, слід вибрати країну реєстрації. Потім вирішити, чи збираєтеся Ви користуватися послугами номінального директора та акціонера, залишаючись прихованим істинним вигодонабувачем, або ж будете офіційно керувати своїм бізнесом. При використанні Вами номінального сервісу, директор і акціонер компанії управляють нею тільки умовно. А Вам як істинному вигодонабувачу (бенефіціару) видається довіреність на управління компанією і її банківським рахунком, тобто фактично всією діяльністю компанії, будучи її бенефіціаром, керуєте Ви.

Також акціонер передає корпоративні права на компанію через трастову декларацію, яка не реєструється в жодному Регістрі, що дозволяє тримати в таємниці ім’я справжнього власника.

Реєструючи офшорну компанію, підприємець отримує повний пакет статутних документів, а саме: свідоцтво про інкорпорацію із зазначенням повної назви, номери компанії та дати реєстрації; сертифікат акцій із зазначенням акціонера і його частки володіння компанією; протокол про призначення директора, протокол перших зборів директорів із зазначенням повної адреси, даних про директора та акціонера.

Підводні камені

Зверніть увагу, що при абсолютній законності володіння офшорною компанією, існують деякі “підводні камені”. Найчастіше, вони проявляються при використанні відкритого на офшорну компанію рахунку, особливо якщо організація зареєстрована в юрисдикції з обов’язковою подачею звітності. У цьому випадку не можна списувати з рахунку суми, що перевищують певний відсоток від прибутку компанії, оскільки їх проблематично списати на її витрати.

Якщо ж Ви все-таки вирішили зареєструвати іноземну компанію, раджу звернутися до професійних юридичних консалтингових компаній, які нададуть Вам якісну консультацію, допоможуть підібрати підходящу Вам юрисдикцію і зареєструють підприємство, позбавивши Вас від зайвого “головного болю”.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Джерело: UBR.UA
Стаття опублікована у вівторок, 11.12.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 5 = двадцять п'ять