Реєстрація прав власності на нерухоме майно – більше не в компетенції БТІ

9 січня 2013 Міністр регіонального розвитку та будівництва підписав наказ “Про затвердження змін до інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна”, повідомила прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

«Хочу всіх привітати! Ще одну монополію зруйновано – це БТІ »- коментує голова Держпідприємництва Михайло Бродський.

Користуючись монопольним становищем БТІ фактично штучно створило напружену ситуацію з процедурами реєстрації прав на нерухомість, результатами якої були: постійні черги; непомірне і неприховане хабарництво; штучне і необгрунтоване затягування процесів реєстрації та оформлення документів; ініціювання додаткових витрат з боку заявників за рахунок нав’язування їм додаткових супутніх послуг, які нібито спрямовані на скорочення часу оформлення відповідних документів.

При купівлі квартири потрібно було кілька разів відвідати БТІ, щоб оформити документи.

Раніше схема оформлення прав на житло полягала в наступному: БТІ проводить технічну інвентаризацію (30 днів) і видає виписку з Реєстру прав власності на нерухоме майно, нотаріус завіряє операцію і реєструє її, а потім БТІ за 14 днів реєструє право власності на квартиру.

У Держпідприємництві відзначають, що з метою виправлення цієї ситуації і йдучи назустріч громадянам, щоб позбавити їх від свавілля БТІ, службою було підтримано пропозиції Мінрегіону про передачу функцій з технічної інвентаризації об’єктів нерухомості до суб’єктів господарювання. Це є важливим кроком на шляху реформування цієї галузі. Як наслідок, очікується скорочення черг, зменшення часу, необхідного на реалізацію громадянами своїх прав, зменшення фінансових витрат навколо цих процедур.

Нагадаємо, обов’язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі і т.д. Речові права на земельні ділянки, а також на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці реєструються в Державному реєстрі прав.

Реалізація цих норм покладається на державних реєстраторів та нотаріусів, як спеціальних суб’єктів, що здійснюють функції державного реєстратора. Таким чином реєстрація прав власності на нерухоме майно вже не буде входити до компетенції БТІ.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у понеділок, 14.01.2013, у категорії Рекомендовані. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 6 = сорок два