Спадок від члена сім’ї першого ступеня споріднення не обкладається податком – Міністерство доходів

Успадкована від члена сім’ї першого ступеня споріднення власність оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, повідомила прес-служба Міністерства доходів і зборів.

Згідно з повідомленням, фізична особа, що успадковує власність від члена сім’ї другого ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Якщо ж майно від члена сім’ї другого ступеня споріднення успадкує фізична особа, яка має статус дитини-сироти, але якому виповнилося 18 років, то вартість спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Особа, в разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування; неповнолітнім вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, наголошується в повідомленні.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються що мають другий ступінь споріднення, нагадують у відомстві.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у вівторок, 22.01.2013, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− шість = 1