Пенсії в питаннях і відповідях: пенсія в 55, зарубіжний стаж, робота на пенсії за вислугою років і не тільки

Відповіді на питання по пенсійному законодавству: про достроковий вихід на пенсію для жінок, про страховий і трудовий стаж, про пенсії за вислугою років і працевлаштуванні, про виплату грошової допомоги пенсіонерам-бюджетникам, атестації робочих місць і не тільки.

Достроковий вихід на пенсію

Скоро мені виповниться 55 років. Чи можу я вийти на пенсію достроково? Що для цього потрібно?

До 1 січня 2015 року достроково на пенсію можуть вийти жінки, яким виповнилося 55 років. Необхідними умовами є: наявність страхового стажу не менше 30 років і звільнення з роботи. Але пам’ятайте: в цьому випадку розмір Вашої пенсії буде зменшений на 0,5% за кожний повний або неповний місяць більш раннього виходу на пенсію.

Наприклад, згідно зі ст. 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон про пенсійне страхування) жінка повинна вийти на пенсію за віком у 56 років і 6 місяців. Якщо вона звернутися за призначенням пенсії в 55 років, розмір її пенсії буде зменшений на 9% (0,5% за кожен з 18 місяців дострокового виходу на пенсію).

Чи буду я отримувати пенсію в повному розмірі, коли досягну пенсійного віку? Якщо з часом перейду на інший вид пенсії?

Ні! Закон про пенсійне страхування чітко говорить: зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду. Таким чином, Ви весь час будете отримувати пенсію в меншому розмірі, ніж якщо б отримували, вийшовши на пенсію по досягненню пенсійного віку.

Відсоток, на який було зменшено пенсію може бути переглянутий (в бік збільшення) в двох випадках:

  1. Жінка, якій була достроково призначена пенсія, вийшла на роботу. У цьому випадку виплата пенсії на час працевлаштування припиняється, а по досягненні пенсійного віку – поновлюється з урахуванням повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.
  2. Після досягнення пенсійного віку жінка продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії. Після відновлення виплати пенсії її розмір буде переглянутий з урахуванням повних місяців страхового стажу.

Страховий стаж

Що таке «страховий стаж». Чим він відрізняється від трудового?

Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (виходячи з мінімальної заробітної плати).

Крім того в страховий стаж включаються:

  • період з дня встановлення інвалідності і до досягнення пенсійного віку;
  • період з дня смерті годувальника до дня, коли він досяг би пенсійного віку;
  • період одержання допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги у період підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;
  • період перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням.

До набрання чинності Закону про пенсійне страхування (а саме, до 1 січня 2004 року) при призначенні пенсії враховувався трудовий стаж – періоди трудової діяльності, зазначений у статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі – Закон про пенсійне забезпечення). Ці періоди і зараз включаються до страхового стажу для призначення пенсії, але тільки до 1 січня 2004 року. До таких періодів, наприклад, відноситься період навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Крім того, за деяких громадян страхові внески перераховує сам фонд, тому вони теж вважаються застрахованими особами і їм нараховується страховий стаж. До таких категорій належать особи, які доглядають за дитиною віком до 3 років, дитиною-інвалідом, інвалідом 1 групи, літньою людиною, нужденним в сторонньому догляді і т.д.

Які документи для підтвердження стажу потрібно надати, якщо трудова книжка загублена?

Згідно Постанови КМУ від 12.08.1993г. № 637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки з наказів, особові рахунки та відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, що містять відомості про періоди роботи. Ці документи можна отримати за місцем роботи, служби, навчання або в архіві, якщо підприємство було ліквідовано. При відсутності цих документів приймаються членські квитки профспілок. Якщо зовсім ніякі документи про стаж не збереглися, він може підтверджуватися свідченнями свідків.

У той же час, слід пам’ятати, що підтвердження стажу деяких категорій працівників має свої особливості. Так, для підтвердження пільгового стажу необхідно надати уточнюючу довідку з підприємства.

У довідці повинні бути вказані: періоди, які зараховуються до спеціального стажу, професія або посада, характер роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, в які включаються ці періоди роботи, первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана довідка.

Якщо я пропрацював кілька років за кордоном з офіційним працевлаштуванням, чи буде цей стаж врахований при нарахуванні мені пенсії в Україні?

Все залежить від існування міжнародної угоди про пенсійне забезпечення між Україною та державою, в якій громадянин України працював. Якщо договору з іноземною державою в України немає, то «закордонний» стаж не буде враховуватися при нарахуванні пенсії в Україні. Якщо договір є, то, в залежності від умов такої угоди, можливі два варіанти: 1) врахований буде тільки стаж роботи за кордоном, але заробітна плата не буде враховуватися при розрахунку пенсії, 2) враховані будуть як зарубіжний стаж, так і заробіток (в перерахунку в гривню за курсом НБУ).

Пенсія за вислугою років

Я вийшла на пенсію за вислугою років як педагог. Де я можу працювати, щоб не втратити пенсію?

У відповідності зі статтею 7 Закону про пенсійне забезпечення пенсія за вислугою років призначається за умови звільнення з роботи, що дає право на таку пенсію.

Згідно п.е) ст. 55 цього ж Закону право виходу на пенсію за вислугою років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України і незалежно від віку. Такий Перелік був затверджений Постановою КМУ від 4 листопада 1993 року № 909.

Таким чином, якщо Ви влаштуєтеся на роботу у сфері освіти, яка включена до Переліку, затвердженого Постановою № 909, виплата пенсії Вам буде припинена. Причому йдеться як про основне місце роботи, так і про роботу за сумісництвом чи суміщенням посад. Після звільнення з такої роботи або досягнення пенсійного віку, виплата пенсії відновиться. Робота на будь-якій іншій посаді або в іншій професії не позбавляє права на пенсію за вислугою років.

В яких випадках виплачується грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій при виході на пенсію бюджетникам?

Грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій виплачується при виході на пенсію за віком і дотриманні одночасно таких умов:

  • на день досягнення пенсійного віку людина працювала в установах та закладах державної або комунальної форми власності;
  • займана посада давала право на пенсію за вислугою років згідно з п. е) – ж) Закону про пенсійне забезпечення (сфера освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення, а також спортсмени і артисти);
  • страховий стаж становить мінімум 35 років у чоловіків і 30 років – у жінок;
  • до цього така особа не отримувала ніякий інший вид пенсії.

Зазначені зміни набрали чинності з 1 жовтня 2011 року, тому тим, хто вийшов на пенсію до цієї дати, грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій не виплачується!

Пільгова пенсія

У мене пільговий стаж за Списком 2 з 1986 по 1996 рік, але при призначенні пенсії мені його зарахували не весь, мотивуючи тим, що підприємство не провело атестацію робочого місця. Чому так?

Згідно зі ст. 13 Закону про пенсійне забезпечення право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, – за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників і за результатами атестації робочих місць.

Порядок атестації робочих місць було затверджено Постановою КМУ від 1 серпня 1992 р. № 442. Згідно Порядку атестація проводиться не рідше, ніж раз на п’ять років. До 21 серпня 1992 атестація робочих місць не була обов’язковою, тому робота в цей період на посадах і професіях за Списками 1 і 2 включається в пільговий стаж без атестації. Після 21 серпня 1992 така атестація повинна була проводиться на підприємстві кожні п’ять років. Якщо перша атестація була проведена не пізніше 21 серпня 1997 року, то до пільгового стажу зараховуються як період роботи до 21 серпня 1992 року, так і після. Якщо перша атестація була проведена пізніше 21 серпня 1997 – 5-річний період роботи до її проведення і весь період до 21 серпня 1992 року. Якщо ж атестація робочих місць не проводилася зовсім – тільки період роботи до 21 серпня 1992 року.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у понеділок, 11.02.2013, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Коментарів: 3 на публікацію “Пенсії в питаннях і відповідях: пенсія в 55, зарубіжний стаж, робота на пенсії за вислугою років і не тільки”

  1. Юлия on Грудень 18th, 2013 at 09:57

    Мій батько пропрацював газаелектрозвар ником за списком №2 25р з них до 1992р зарахували до пенсії, а після 1992р не зараховують, бо підприємсво не провело атестацію робочих місць, що робити чи куди звернутися за допомогою

  2. Світлана on Листопад 25th, 2014 at 14:41

    Я знаходюся на пенсії за вислугою років. Вчитель. Зараз являюсь консультантом косметичної компанії. Я не являюсь співробітником компанії, працюю за цивільно-правовим договором. Чи має право пенсійний фонд в зв’язку з цим зменшувати пенсію?

  3. Екатерина Данюк on Січень 17th, 2015 at 13:00

    Шановна Світлано, зменшення розміру пенсії за таких підстав не передбачено чинним законодавством України.
    З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

Написати відповідь


чотири + = 7