Співвласники житлового будинку повинні сплачувати податок на нерухоме майно за кожну приналежну їм частину – податкова

Власники будівель, віднесених до житлового фонду, дачних і садових будинків, є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повідомили в Міністерстві доходів і зборів.

Якщо об’єкти житлової нерухомості знаходяться у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, то платники податку на нерухоме майно визначаються таким чином:

  • Якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за частину, що йому належать;
  • У разі, коли такий об’єкт знаходиться у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений на частки між власниками, платником податку є одним із осіб-власників, визначений за їх згодою (якщо інше не встановлено судом);
  • Якщо ж об’єкт перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, поділений між ними в натурі, то платником є ​​кожна з цих осіб за частину належних їм.

Нагадаємо, що податок на нерухомість сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування. База оподаткування об’єктів нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи, обчислюється органом ДПС на підставі даних Державного реєстру прав на нерухоме майно. Такі відомості надаються безкоштовно органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.

При цьому юридичні особи обчислюють базу самостійно виходячи з житлової площі об’єкта і на підставі документів, що підтверджують право власності на нього.

Порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначений положеннями ст. 265 Податкового кодексу.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 01.03.2013, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 + = шістнадцять

--


Календар публікацій

Березень 2013
П В С Ч П С Н
« Лют   Кві »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031