Чи можна перестрахуватися від можливої ​​пропажі майна з банківського сейфа?

Хто несе відповідальність за збереження майна в банківській ячейці? Як клієнтові перестрахуватися від можливої ​​пропажі майна з сейфа?

Теоретично існує два види послуг з надання банківських ячейок. У першому випадку клієнт укладає з банком договір про надання індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком (ст. 970 Цивільного кодексу України). Ці правовідносини є різновидом договору зберігання та регулюються відповідними нормами ЦКУ. У цьому випадку цінності поміщаються в банківську комірку під контролем банку, складається їх опис і робиться експертна оцінка. Відповідно банк несе відповідальність за збереження вмісту комірки і в разі пропажі майна повинен буде компенсувати клієнту збитки.

У другому випадку ми маємо справу з договором про надання індивідуального банківського сейфа, що не охороняється банком (ст. 971 ЦКУ). До цих правовідносин застосовуються норми ЦКУ, що регулюють відносини майнового найму (оренди). Відповідно в цьому випадку банк не несе відповідальності за збереження вмісту комірки, але несе відповідальність за якість речі, переданої у найм – тобто самого сейфа. Так, якщо сейф буде зламаний, клієнт може пред’явити банку претензії про відшкодування збитків. Але проблема полягає в тому, що цінності поміщаються в орендований сейф без контролю з боку банку і без проведення експертної оцінки, а значить складно буде визначити розмір збитку, нанесеного клієнтові пропажею речей. Відеозапис процесу приміщення цінностей в осередок може служити доказом того, що вони туди були поміщені, але визначити їх реальну вартість по ній теж буде складно.

Щоб якось убезпечити себе клієнтові слід ретельно перевіряти репутацію банку, заходи безпеки, які застосовуються в цьому банку для збереження майна клієнтів (зокрема, чи ведеться відеоспостереження, за допомогою якого можна відстежити, хто заходить у приміщення сховища, наскільки ретельно банк проводить ідентифікацію осіб, що допускаються в сховище і їх повноваження), не передавати свої ключі від сейфа і не повідомляти слово-пароль третім особам і т. д. Якщо Ви розміщуєте в ячейку особливо цінні речі, незайвим також буде їх застрахувати.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Катерина Гутгарц

Postopravo.com.ua

Стаття опублікована у понеділок, 11.03.2013, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


4 × = тридцять шість

--


Календар публікацій

Березень 2013
П В С Ч П С Н
« Лют   Кві »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031