Як вибрати юридичну фірму: це треба знати

Своєчасна та якісна правова допомога не менш актуальна ніж медична. Кожен з нас навряд чи довірить своє здоров’я медику-дилетанту. Помилка при виборі адвоката або юридичної компанії теж може дорого коштувати.

У цій статті піде мова про те, як правильно вибрати юридичну фірму, якій можна довірити ведення своїх справ?

Перш за все, потрібно розуміти якої спеціалізації юридична компанія або юрист вам потрібні і чи потрібні взагалі. До передачі проблеми в руки юридичної компанії, переконайтеся, що це єдино можливий спосіб з нею впоратися. Чимало питань, якими займаються юристи, зовсім не пов’язані з юриспруденцією. Це, скоріше, проблеми, які бізнесмени перекладають на плечі юристів. Чимало, на перший погляд, юридичних питань можуть вирішити два бізнесмени на особистій зустрічі. Колегам по юридичному цеху це твердження явно не сподобається.

На стадії оцінки складності Вашої ситуації може виявитися, що юридична компанія потрібна була ще позавчора. Це не означає, що треба кидатися в обійми першої ліпшої юридичної компанії. Краще витратити час на пошук хороших фахівців.

Більшість юристів спеціалізуються в конкретній галузі (сфері) права (цивільному, господарському, фінансовому, інвестиційному і т.д.). Тут величезна перевага для юриста – наявність економічної (фінансової) освіти, а юрист з досвідом ведення бізнесу – на вагу золота.

Для початку, слід зібрати інформацію про юридичні компанії у своєму місті оскільки ринок юридичних послуг досить перенасичений.

Для цілей бізнесу юридичні компанії можна умовно розділити на кілька груп:

  1. Універсальні юридичні компанії, які спеціалізуються на договірному праві, питаннях оподаткування, трудових відносинах, фінансовому праві, ринках капіталу і т.д.). Зазвичай в таких компаніях працює від 7-10 фахівців, кожен з яких спеціалізується в певній галузі права. Послуги універсальних юридичних фірм коштують порівняно дорожче.
  2. Вузько спеціалізовані юридичні компанії надають не великий перелік послуг, наприклад компанії, які займаються реєстраційними моментами бізнесу (реєстрація, отримання дозволів, ліцензій, внесення змін в процесі діяльності компанії та її ліквідація).
  3. Юридичні бутики (крім юридично послуг, надають ще бухгалтерські, аудиторські послуги, послуги перекладу, нотаріальні послуги).
  4. Юристи «широкого профілю», яким краще нервово курити в кутку (незважаючи на анти тютюновий закон), хоча їх «ентузізязм» не може не радувати. Серед цієї категорії немало «рішал», «листонош» або спеців телефонного права. Їх головна проблема навіть не у професіоналізмі, а в тому, що потім досить складно повернути назад гроші, які пішли на хабарі.

Можливий альтернативний варіант роботи з юридичною компанією, коли поточні питання «закриває» юрист компанії, але для вирішення більш складних і пікантних проблем залучається юридична компанія. Іншими словами, юридичні компанії надають послуги як компаніям, в яких відсутні штатні юристи, так і тим, у яких вони є, однак для вирішення більш складних чи делікатних питань необхідне залучення зовнішніх консультантів з покладанням на них відповідальності за прийняті рішення.

Не маючи рекомендацій, уявлення про юридичної компанію можна отримати з її сайту, з реклами, з рейтингів юридичних компаній. Також юристи активно публікуються в ділових виданнях, ведуть персональні блоги на бізнес-ресурсах.

Багато інформації про професіоналізм і етичність юридичної компанії дає аналіз способів залучення клієнтів, її ставлення до клієнтів і колишніх працівників. Скільки АДВОКАТІВ і юристів можна побачити тільки на кожному розі у вигляді листівок на стовпах, парканах стовпах в будь-якому місті. Реклама з обіцянками «мінімальних цін», «високої якості» і «найкоротших термінів» не має нічого спільного з юриспруденцією. Різнобарвна реклама з подібними обіцянками може бути дуже шкідлива для спокійного сну і бізнесу.

Справа в тому, що відносно ліберальні вимоги до професіоналізму і етичності цієї професії давно застаріли. Вони були потрібні в період становлення юридичного ринку України. Наприклад, в США питання етичної придатності фахівців у юридичній сфері добре врегульовано. Там перед допуском до юридичної практики юристу необхідно пройти процедуру перевірки особистих якостей претендента та його придатності до професії. При цьому особисті якості позначені терміном, який дослівно можна перекласти як «хороший моральний характер». За відсутності такого, кандидату в юристи може бути відмовлено у праві на заняття юридичною практикою. Адже в морально-етичному відношенні юристи є, насамперед, людьми, які мають моральне зобов’язання перед суспільством, професією і собою.

Певну інформацію про компанію дає її сайт в Інтернеті, який містить детальну інформацію про компанію, її партнерах, юристах, список послуг, контакти. Слід зазначити, що окремі досить професійні юридичні компанії не мають свого сайту. Але це радше виняток із правила. Рекламу таких юридичних фірм ви не побачите, оскільки вони працюють за рекомендаціями своїх клієнтів.

Важко посперечатися з тим фактом, що найефективніша реклама – це рекомендації знайомих, друзів, родичів та інших близьких людей.

Обзвоніть кілька юридичних компаній і уточніть, чи є у фірми досвід у вирішенні вашого питання, вартість послуг, порядок оплати та інші питання. Хороша юридична компанія постарається зробити вас своїм клієнтом. І, якщо навіть вона не володіє вашим питанням, то порадить до кого звернутися.

Після того, як ви визначилися з категорією юридичної компанії, бажано намітити список можливих кандидатів для вибору обслуговуючої компанії. Перед походом в юридичну компанію оцініть  складність свого питання і фінансові можливості. Вартість послуг юридичної компанії не повинна застати вас зненацька за столом переговорів.

Варто пам’ятати ще один важливий момент. Яку б юридичну компанію Ви не вибрали, доведеться зустрітися з людським фактором. На ринку юридичних послуг багато гучних імен окремих юристів та компаній, що користуються заслуженою діловою репутацією. Разом з тим є й такі, за гучними іменами яких таяться лише величезні амбіції, пихатість і рахунки.

Вибравши юридичну компанію, не забудьте укласти з нею договір, за яким компанія візьме на себе чіткі зобов’язання та відповідальність за їх неналежне виконання або не виконання. Уважно прочитайте проект договору. Юристи теж люди і можуть помилятися. З самого початку співпраці ставте юристам чіткі питання, і ви зможете побудувати з ними здорові ділові відносини.

Варто також пам’ятати і про те, що на сьогоднішній день юристів в Україні більше, ніж будь-коли. За багатьма підрахунками, в країні спостерігається надлишок юристів, адвокатів, юридичних компаній. При цьому в нашій країні чимало власників юридичних дипломів, а не юристів, яких не готує тільки циркове училище. Тому, якщо вас вже давно не влаштовують юристи, з якими працюєте, знайдіть інших. Сотні професійних юристів готові співпрацювати з професійними бізнесменами.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Автор: Олександр Слободян
Джерело: Prostoblog.com.ua
Стаття опублікована у четвер, 14.03.2013, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


один + = 5

--


Календар публікацій

Березень 2013
П В С Ч П С Н
« Лют   Кві »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031