Що потрібно знати про поїздку за кордон

У листі від 17.05.2013 р. Міндоходов поділилося актуальною інформацією для громадян, які планують поїздку за кордон. Зокрема, які речі громадян вважаються особистими і не потребують митному оформленні та декларування, в яких випадках при переміщенні товару не платяться митні збори, а також про особливості провезення тютюнових виробів, алкогольних напоїв і ліків.

Так, зазначено, що згідно ст. 370 Митного кодексу при перетині кордону вважаються особистими, зокрема, такі речі громадян:

  • товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;
  • один фотоапарат, одна кіно-або відеокамера разом з обгрунтованою кількістю фото-, відео-, кіноплівок і додаткового приладдя;
  • стільникові (мобільні) телефони у кількості не більше двох штук, пейджери;
  • 0,5 літра туалетної води та / або 100 грамів парфумів;
  • спортивне спорядження – велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу, віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою.

Також звернуто увагу, що особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через кордон України, декларуються усно, або, за бажанням власника або на вимогу митного органу, письмово.

Такі речі не обкладаються митними платежами та звільняються від подання документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, а також від застосування до них видів держконтролю.

Міндоходов також роз’яснило, в яких випадках громадяни не платять митні збори за товари при перетині кордону (ст. 374 ТК). Громадяни, які перетинають митний кордон України не частіше, ніж 1 раз на добу (24 години), декларують свій товар усно і не платять митні платежі. Разом з тим, фактурна вартість такого товару не повинна перевищувати 1000 євро в разі, якщо перетин кордону здійснюється авіатранспортом. Якщо ж ви подорожуєте будь-яким іншим видом транспорту (автомобільним, залізничним, морським), вартість товару не повинна перевищувати 500 євро, а вага – 50 кг. Якщо особа перетинає митний кордон України частіше 1 раз в 1 добу (24 години), то товар підлягає письмовому декларуванню з обов’язковою сплатою мита (10%) і ПДВ (20%).

При переміщенні поштою або експрес-поштою на адресу одного одержувача або в несупроводжуваному багажі звільняються від оподаткування товари фактурною вартістю до 300 євро.

Фактурна вартість – це вартість товару, зазначена в рахунку-фактурі / інвойсі. Фактурна вартість необхідна для формування митної вартості товару при нарахуванні митних платежів при імпорті.

Також Міндоходов вказало, що згідно ст. 376 МК в ручній поклажі або багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування з розрахунку на одну людину дозволяється ввозити:

  • 200 сигарет або 50 сигар або 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;
  • 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більше 22%) алкогольних напоїв.

Крім того, Міндоходов роз’яснило, що при поверненні з-за кордону громадянам слід знати, що лікарські засоби можна ввозити з собою в ручній поклажі, а також у супроводжуваному або несупроводжуваному багажі.

Лікарські засоби, які продаються без рецепту лікаря, перевозяться тільки в кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні або психотропні речовини). В іншому випадку особа повинна мати при собі рецепт на відповідний лікарський засіб. Необхідно пам’ятати, що такі лікарські засоби перевозяться тільки в кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті, виданому на ім’я цієї особи і завіреному печаткою лікаря та / або закладу охорони здоров’я.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у середа, 29.05.2013, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім − = 5

--


Календар публікацій

Травень 2013
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031