Що робити, якщо банк самовільно накладає стягнення?

Більшість людей намагається оформити кредит у тому банку, клієнтом якого він вже є, банк же, у свою чергу, при виникненні заборгованості нерідко починає стягувати гроші, наприклад, із зарплатних, а то і соціальних карток боржника або його поручителя. Давайте розберемося, чи є законними подібні дії банків і як необхідно діяти в даній ситуації.

По-перше, ви зобов’язані знати, що банк не має законного права стягувати борги без відповідного рішення суду. Українське законодавство, а зокрема Закон України «Про оплату праці» (ст 25), забороняє будь-яким чином обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю зарплатою. Лише Кодекс законів про працю (ст 127, 128, 129) містить перелік випадків, коли вилучення заробітної плати дозволено в законному порядку. До слова, в даному переліку нічого не говориться про те, що банк має право стягувати зарплату позичальника або його поручителя в рахунок погашення наявної заборгованості.

Якщо банком у самовільному порядку здійснюється стягнення боргу шляхом зняття частини коштів із зарплатних карт, то в будь-якому випадку ним не дотримуються вимоги щодо того, що в боржника або його поручителя повинен зберігатися прийнятний прожитковий мінімум.

Оскільки боргові зобов’язання перед банком є ​​цивільно-правовими відносинами, всі суперечки щодо даних відносин повинні вирішуватися в суді. Позбавлення боржника свободи розпоряджатися власними грошима – це вже кримінальний злочин.

На жаль, дії багатьох банків не підпадають під норми Конституції України і законів цієї країни, адже все частіше гласності піддаються історії про те, як банки стягують борги шляхом списання частини грошей не тільки із зарплатних карт, але з пенсійних, студентських, соціальних (виплати на дитину, по інвалідності і т. д.).

Експерти заявляють, що якщо банк діє подібним чином, то можна сміливо говорити про його неформальне приховане банкрутство, адже покрити наявні фінансові «дірки» він намагається усілякими способами, не гидуючи навіть політикою грошового волюнтаризму по відношенню до своїх клієнтів.

По-друге, сміливо звертайтеся в банк із заявою про незгоду з його діями. Вимагайте повернути вам ті гроші, які встигли зняти з вашої зарплатної, пенсійної, соціальної та будь-якої іншої карти.

Реакція фінансово-кредитної установи повинна слідувати не пізніше 30 днів з дня подачі заяви. Якщо її не послідувало в призначені терміни, подавайте позов до суду, адже шанси виграти справу у вас в даному випадку дійсно великі.

Однак, для того, щоб пред’явити в суді вагомі докази, заздалегідь подумайте про те, щоб зафіксувати факт вилучення грошей з картки. Для цього необхідно просто замовити виписку по рахунку, зберігаючи при цьому всі чеки.

По-третє, негайно міняйте банк, що обслуговує вашу зарплатну картку на інший, в основу принципів роботи якого закладена законність і цивілізованість. Ніколи не довіряйте банку, який використовує «тіньові» схеми роботи з клієнтами. Це золоте правило повинен знати кожен клієнт банку, адже сьогодні, незважаючи на непросту економічну ситуацію в країні, банків, що працюють чесно і у відповідності з міжнародними стандартами якості, досить багато, так що залишається тільки вибрати найбільш підходящий.

Джерело: http://www.crimealawyers.com/

Стаття опублікована у п`ятниця, 31.05.2013, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Коментарів: 4 на публікацію “Що робити, якщо банк самовільно накладає стягнення?”

 1. Валерій on Грудень 5th, 2015 at 16:59

  Чи має право банк надалі вимагати погашення боргу, якщо вже є рішення суду на стягнення боргу з пенсії. Дзвонять кожен день і вимагають ще окремо їм платити.

 2. Екатерина on Грудень 8th, 2015 at 09:19

  Шановний Валерій, банк не має право цього робити.

 3. Лідія on Грудень 28th, 2017 at 13:53

  В мене виникла така ситуація з приват банком.В мене є заборгованість.Ш зараз без ніякого повідомлення мені,взагалі без мого відома в мене з картки автоматично стали знімати гроші.Не частина а повністю всі.Тимпаче гроші не мої,а людей з якими я парцюю.І картка не їхнього банка.Що мені робити.Мені потрібно віддавати людям гроші.

 4. владимир on Червень 20th, 2018 at 16:15

  Здравствуйте. Я выиграл суды у ПриватБанка по кредитной задолженности. В декабре 2017г. и ВССУ не удовлетворил иск банка. Решение вошло в силу. Сейчас я нахожусь в зоне АТО, контрактник. Мне открыли карту для выплат ( зарплаты) опять в Приватбанке. И банк снял с меня уже 15 тыс. грн. Была с ними переписка, но все бесполезно. Хочу подать на них в суд. Банк я, конечно, поменял. Скажите, пожалуйста, были ли подобные судебные прецеденты, где найти в Интернете и есть ли у меня шанс? С уважением, Владимир.

Написати відповідь


− 6 = нуль

--


Календар публікацій

Травень 2013
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031