Чинний порядок розгляду звернень громадян у кримінально-виконавчу службу

13 серпня 2013 набув чинності Порядок розгляду звернень громадян до Державної кримінально-виконавчої служби, затверджений наказом Міністерства юстиції від 23.07.2013 р. № 1475/5.

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення – невідкладно, але не пізніше 15 календарних днів з дня їх отримання.

Документом встановлено, що громадяни мають право звертатися до установ ДКВС, до посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявами або клопотаннями щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргами про їх порушення.

Рішення, дії або бездіяльність у сфері управлінської діяльності органів ДКВС можуть бути оскаржені у разі:

  • порушення прав і законних інтересів громадян або групи громадян;
  • створення перешкод здійсненню громадянином його прав і законних інтересів;
  • незаконного покладення на громадянина обов’язків або його незаконного притягнення до відповідальності.

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина та викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути надруковано або написано від руки розбірливо і чітко, підписано заявником або групою заявників із зазначенням дати.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором або авторами, а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і не підлягає розгляду. Не розглядаються повторні звернення від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також скарги, подані з порушенням термінів, передбачених ст. 17 закону «Про звернення громадян» (протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення), та звернення осіб, визнаних судом недієздатними. Рішення про припинення розгляду такого звернення приймається посадовою особою, уповноваженим здійснювати роботу із зверненнями громадян, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

Джерело: Рrostopravo.com.ua
Стаття опублікована у четвер, 29.08.2013, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 − два =

--


Календар публікацій

Серпень 2013
П В С Ч П С Н
« Лип   Жов »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031