Реєструємо право власності на державну і комунальну нерухомість

У разі проведення держреєстрації права державної власності на об’єкт нерухомого майна заявник, крім технічого паспорта, подає витяг з Єдиного реєстру об’єктів держвласності щодо такого об’єкта

Укрдержреєстр зазначає, що для проведення держреєстрації права власності з видачею свідоцтва на об’єкт нерухомого майна державної або комунальної власності, будівництво якого завершено та право власності на який не зареєстровано до 1 січня 2013 року, за відсутності документа, що підтверджує виникнення права державної або комунальної власності на такий об’єкт, заявник подає органові держреєстрації прав технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна.

У разі проведення держреєстрації права державної власності на об’єкт нерухомого майна заявник, крім вищевказаного документа, подає витяг з Єдиного реєстру об’єктів державної власності щодо такого об’єкта.

У разі проведення держреєстрації права комунальної власності на об’єкт нерухомого майна заявник, крім вищевказаного документа, подає:

- документ, відповідно до якого підтверджується факт перебування об’єкта нерухомого майна у комунальній власності, виданий відповідним органом місцевого самоврядування;

- документ, відповідно до якого підтверджується факт відсутності перебування об’єкта нерухомого майна у державній власності, виданий Фондом державного майна чи його регіональним відділенням.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності” визначено, що з дня набрання чинності Законом землями комунальної власності відповідних територіальних громад вважаються земельні ділянки:

- на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна комунальної власності відповідної територіальної громади;

- які перебувають у постійному користуванні органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій.

Таким чином, держреєстрація права власності на об’єкт нерухомого майна державної або комунальної власності, будівництво якого завершено та право власності на який не зареєстровано до 1 січня 2013 року, проводиться незалежно від наявності документів, що посвідчують речове право на земельну ділянку, та проведення державної реєстрації такого права (Лист Укрдержреєстру від 16.01.2014 р. №700/05-15-14).

 Джерело: «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у п`ятниця, 07.02.2014, у категорії Рекомендовані. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− три = 3

--


Календар публікацій

Лютий 2014
П В С Ч П С Н
« Січ   Бер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728