Верховна Рада України прийняла пакет законів, необхідних для скасування віз з Євроспілкою

Після прийняття сьогоднішніх законів Верховна Рада України впритул наблизилася до скасування візового режиму з країнами Шенгенської угоди. Прийняті чотири закони України були необхідні для спрощення візового режиму для України з країнами Євросоюзу. Про це передає видання ЛІГАБізнесІнформ .

Парламент ухвалив зміни до закону ” Про біженців та осіб , які потребують додаткового або тимчасового захисту” № 4580 . За проголосували 277 народних депутатів. Законом розширюються підстави, за яких особа може претендувати на додатковий захист. Крім загрози життю, безпеки, свободи у своїй країні, на додатковий захист людина може претендувати у разі поширення насильства в ситуації міжнародного чи внутрішнього конфлікту, а також систематичного порушення прав людини.

Також Рада внесла зміни до низки законів щодо діяльності уповноваженого з прав людини у сфері захисту персональних даних № 4551. За проголосували 272 народних депутата. Відповідно до змін, уповноважений здійснює контроль у сфері захисту персональних даних не тільки між громадянами та органами влади, а й у відносинах, що виникають між юридичними особами публічного права і приватного права, а також фізичними особами, які перебувають на території України .

Депутати також прийняли в цілому скандальний антидискримінаційний закон № 458 , ЗА – проголосували 236 народних депутатів. Відповідно до прийнятих змін , забороняється дискримінація громадян за будь-якими ознаками , в тому числі у сфері трудових відносин. При доопрацюванні законопроекту в другому читанні з нього була виключена проблемна норма, що передбачає відповідальність за заяву про намір дискримінації.

Також Верховна Рада ухвалила антикорупційний проект закону. За внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України № 4556 в цілому проголосувало 289 народних депутатів. Зокрема, вводиться відповідальність за надання завідомо недостовірних даних у декларації про майно, доходи та витрати . Таке порушення карається штрафом від 150 до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. Передбачено , що спеціальна конфіскація , крім інших випадків , встановлюється і тоді , коли особа не підлягає кримінальній відповідальності у зв’язку з неповноліттям , непідсудністю або звільняється від кримінальної відповідальності. Передбачається додатковий захист осіб, які повідомляють про факти корупції.

Нагадаємо, раніше влада України і представники ЄС заявляли, що після прийняття даних законів Україна отримає можливість створити безвізовий режим з країнами Євросоюзу вже на початку 2015 року.

За матеріалами видання Ліга.Новини

Стаття опублікована у вівторок, 13.05.2014, у категорії Закони, Новини законодавства, Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 4 = сім

--


Календар публікацій

Травень 2014
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031