Підписано Закон, який спрощує оформлення спадщини

Скасовується обов’язкове проведення оцінки майна і встановлюється нульова ставка оподаткування у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги

Президент підписав Закон № 1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)».

Закон спрощує процедуру оформлення спадщини і реєстрації прав громадян на успадковане ними нерухоме майно, насамперед на селі. Тепер мешканці сільських населених пунктів зможуть оформити необхідні документи за місцем проживання. Це не лише робить відповідні послуги більш доступними для спадкоємців, а й зменшить часові та грошові витрати на їх оформлення.

Коментуючи підписаний Закон, Перший заступник Глави Адміністрації Президента Геннадій Зубко відзначив, що прийняття цього документу є реалізацією одного з напрямків децентралізації влади, адже органам місцевого самоврядування сільських населених пунктів надаються повноваження щодо оформлення спадщини.

Крім того, Законом № 1709-VII скасовується обов’язкове проведення оцінки майна і встановлюється нульова ставка оподаткування у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги. Тобто у разі оформлення спадку від чоловіка-дружини, батьків-дітей, баби-діда, брата-сестри.

Джерело: Прес-служба Президента України

     Від себе можемо додати, що при реалізації  Закону № 1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)»  виникатимуть певні проблеми, зокрема з кадровими питаннями в сільських населених пунктах, адже  посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування, уповноважена на вчинення нотаріальних дій  повинна відповідати встановленим законом вимогам, а саме: мати вищу юридичну освіту, досвід роботи у галузі права не менше трьох років, пройти стажування протягом року у нотаріуса та завершити навчання щодо роботи з державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерством юстиції України (МЮУ), а також скласти іспит  і з спадкового права, визначеному МЮУ…

Стаття опублікована у четвер, 27.11.2014, у категорії Закони, Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


1 + = два

--


Календар публікацій

Листопад 2014
П В С Ч П С Н
« Жов   Гру »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930