Коли припиняється обов’язок батьків по сплаті аліментів на дитину?

Обов’язок батьків щодо сплати аліментів на дитину припиняється :

1)  у разі досягнення дитиною повноліття (ст. 180 СК України), а  у  разі, коли повнолітня дитина навчається  і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги,  право на аліменти припиняється з досягненням нею двадцяти трьох років (ст. 199 СК України).

2) у зв’язку з набуттям дитиною права власності на нерухоме майно (ст. 190 СК України).

 3) у разі звільнення батьків від обов’язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з батьків і повністю забезпечує її потреби (ст. 188 СК України).

Той з батьків, з ким проживає дитина, і той з батьків, хто проживає окремо від неї, за взаємною згодою з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти на  дитину у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно,  що належить платнику аліментів на праві приватної власності. Відповідно до ст.190 СК України визначено перелік  нерухомих  речей, які може передати один із батьків дитині: земля, будинок, квартира тощо.

За договором, який укладається між батьками за участі (якщо вона досягла 14 років) чи без участі дитини, грошові кошти – аліменти замінюються  нерухомістю. Право власності на нерухоме майно за договором набуває дитина або дитина і той з батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.

Даний договір між батьком і матір’ю обов’язково посвідчується нотаріально і підлягає державній реєстрації.

Крім того, для захисту інтересів дитини, в законодавстві передбачено те, що на майно, одержане за вищезазначеним договором, не може бути звернено стягнення, а до досягнення дитиною повноліття таке майно може бути відчужене лише з дозволу органу опіки та піклування.

Той з батьків, з ким проживає дитина, у разі укладення договору про припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно зобов’язується самостійно утримувати її.

Проте укладення такого договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов’язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

Договір про припинення права на аліменти на  дитину у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно може бути визнаний недійсним або розірваним. Так, на вимогу відчужувача нерухомого майна суд визнає договір недійсним у разі виключення імені відчужувача як батька з актового запису про народження дитини. У разі визнання договору недійсним у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно. За позовом відчужувача нерухомого майна договір може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов’язку по її утриманню.

За правовою допомогою по призначенню аліментів на дитину, збільшення їх розміру та іншим питанням звертайтеся до юристів ЮК «Юріс-Консалт» по тел. 067-364-33-77. 

Стаття опублікована у п`ятниця, 05.12.2014, у категорії Рекомендовані, Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− п'ять = 1

--


Календар публікацій

Грудень 2014
П В С Ч П С Н
« Лис   Січ »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031