Як оформити повідомлення про прийняття працівника на роботу?

 

Нагадаємо, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.14 р № 77-VII (набирав чинності з 01.01.2015 р., за винятком окремих положень) в ст. 24 Кодексу законів про працю України внесено наступні зміни:

*  частину третю статті 24 КЗпП виклали в такій редакції: “Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”.

 Станом на 19.02.2015 р. Кабінетом Міністрів України порядку та форми відповідного повідомлення не розроблено.

            В свою чергу, Державна фіскальна служба України Листом від 29.01.2015 р. № 2627/7/99-99-17-03-01-17 повідомила наступне:

Таблиця 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013р. № 454, призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб та подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду було укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою.

Оскiльки на сьогоднi вiдсутнiй порядок повiдомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування про прийняття працiвника на роботу, заповнення таблицi 5 додатка 4 до Порядку, до прийняття вiдповiдного порядку, вважається «повiдомленням», яке подається у складi обов’язкової звiтностi за календарний мiсяць до територiальних органiв фiскальної служби за основним мiсцем облiку платника з зазначенням трудових вiдносин з прийнятими працiвниками.

            Не зважаючи на відсутність затверджених форми та порядку, а також враховуючи вищезазначену позицію ДФС України, територіальні органи ДФС України вимагають повідомляти про прийняття на роботу нового працівника. Отже, з метою належного виконання вимог законодавства, роботодавець, до фактичного допуску працівника до роботи, повинен направити до територіального органу ДФС України за місцем обліку платника податків повідомлення (лист) в довільній формі із зазначенням:

 найменування юридичної або фізичної особи;

 П.І.П. та ідентифікаційного коду особи, яка працевлаштовується;

 назви професії відповідно до Класифікатора професій.

Таке повідомлення може бути направлено як цінним листом з описом вкладення, так і подано до канцелярії територіального органу ДФС України. Кабінет Міністрів України до 01 квітня 2015 року повинен розробити та затвердити форму та порядок повідомлення про прийняття на роботу працівника.

Стаття опублікована у четвер, 19.02.2015, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× вісім = 8

--


Календар публікацій

Лютий 2015
П В С Ч П С Н
« Січ   Бер »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728